Хмельничани ушанували пам’ять народних героїв

Дата: 25.09.2017 Переглядів: 212

22 вересня відмічається День партизанської слави як данина всенародної поваги до народних месників, які внесли вагомий вклад  у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.

6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід.

За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу.

Хмельниччина також вписала в книгу історії партизанського руху свої неоціненні та незабутні сторінки. Хмельничани завжди будуть пам’ятати героїзм проскурівських підпільників, які в нерівній боротьбі з нацистами вершили подвиг заради життя.

Невід’ємною складовою цього руху є діяльність Проскурівського підпілля. 350 членів Проскурівської підпільної організації на чолі із Миколою Храновським, відчуваючи нещадне гноблення фашистів, не корились їм. З дня у день протягом всього періоду окупації самовідданою боротьбою нищили тили, матеріальні та людські ресурси ворога. Вони здійснили 589 диверсій та 134 бойові операції, знищили 31 ворожий ешелон з живою силою і бойовою технікою, вивели із ладу понад 400 вагонів, 34 літака, 36 танків, 54 гармати, знищено більше 900 гітлерівців. 114 проскурівських підпільників сплатили найдорожчу ціну на свободу рідної землі.

У День партизанської слави у Хмельницькому відбулося покладання квітів до пам’ятників та обелісків, могил загиблих воїнів-визволителів на Військовому кладовищі. Вінки до братської могили військовослужбовців та партизанів, які загинули  захищаючи місто Хмельницький, поклали керівники міста та області, представники обласної та міської ради організації ветеранів України. Також до покладання квітів приєдналися  ветерани Великої Вітчизняної війни, депутати обласної та міської рад, представники Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції,  активісти політичний партій та громадських організацій, керівники підприємств, установ та організацій, громадськість міста.

Хмельничани віддали глибоку шану Проскурівським підпільникам Марії Трембовецькій, Миколі Храновському, Павлу Кошарському, Федору Назарову, Анастасії Герасимовій,  Марії Ченаш та іншим землякам, які, рятуючи рідну землю, йшли на героїчні подвиги.