Голова Служби спілкувався телефоном з громадянами

Дата: 16.12.2016 Переглядів: 98

16 грудня, у приміщенні клубу Кабінету Міністрів (вул. Інститутська, 7, м. Київ) відбулася пряма телефонна лінія Кабінету Міністрів України, в якій взяв участь Голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції А. В. Дерев’янко та керівники структурних підрозділів.

Перед початком заходу був проведений брифінг для журналістів, які цього разу представляли відомі інформаційні агентства та видання – УКРІНФОРМ, Інтерфакс-Україна, АСН, УНН, ЛігаБізнесІнформ, УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ, газету “Урядовий кур’єр”. Артур Валентинович поінформував представників ЗМІ про виконання у 2016 році бюджетних програм соціального захисту, новини законодавства тощо.

Так, як повідомляє агентство “АСН”, Голова Служби  надав докладну інформацію про  ведення Єдиного державного реєстру  учасників АТО. Очільник Служби наголосив, що Служба забезпечує адаптацію реєстру для сімей загиблих, для інвалідів, які проходять по інших програмах соціального захисту. Оформлюється вся інформація щодо забезпечення соціальних пільг. Зокрема, забезпечена комунікація з Держгеокадастром щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО.

“Відповідно до розпорядження Уряду, відпрацьовується процедура надання  статусу учасника АТО добровольцям”, – сказав він.

Він нагадав, що цього року була прийнята постанова Кабміну про одноразові виплати сім’ям волонтерів та добровольців:  “В цьому році ми прийняли рішення щодо 9 волонтерів на суму 5,5 млн грн. Це ті  волонтери, які загинули. Щодо 2 волонтерів, які отримали інвалідність, їм виділено 450 тис. грн. Також комісія працює над виплатами одноразової грошової допомоги у разі загибелі учасників АТО. Прийнято рішення щодо 53 загиблих, родинам яких призначена грошова допомога через загибель добровольців. Вони практично усі з “Правого сектору” та ОУН. Також рішення прийнято по 22 особам, які отримали інвалідність – сума до виплат становить більше 38 млн грн. Ми очікуємо, що ці кошти найближчим часом будуть виплачені постраждалим”.

Інформацію про надання грошової допомоги сім’ям загиблих та постраждалим учасникам АТО публікує на своїх шпальтах і інформаційна агенція “UNN”.

Протягом двох годин на пряму телефонну лінію надійшло 13 телефонних звернень. Гострі й болючі проблеми, які піднімалися ветеранами, пенсіонерами та людьми з інвалідністю з різних регіонів  України значною мірою були схожими. Цього разу питання стосувалися матеріальної допомоги, пенсійного забезпечення ветеранів, транспортних перевезень учасників АТО, реалізації пільг інвалідам війни, нагородження активістів ветеранських громадських об’єднань, а також різних побутових проблем.

В основному, громадяни отримували слушні поради та консультації напряму, деякі питання занотовувалися, щоб більш детально вивчити проблему. Важливо, що ніхто з тих, хто звернувся на пряму телефонну лінію Кабінету Міністрів України, не залишився без належної уваги.