Громадськість Чернігівщини вшанувала пам’ять жертв Корюківської трагедії на Чернігівщині

Дата: 02.03.2018 Переглядів: 166

Учора у Корюківці біля Меморіалу на честь героїчного опору жителів нацистським загарбникам зібралися на мітинг-реквієм представники органів влади та громадськість.

Присутні, серед яких були і представники Державної служби у Чернігівській області, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у березні 1943 року корюківчан, усіх убитих мирних жителів у роки Другої світової війни та поклали квіти до Меморіалу.

Потім в історичному музеї Корюківки всі охочі мали змогу оглянути експозицію, присвячену роковинам трагедії, зокрема проект пам’ятника пам’яті жителів населених пунктів України, знищених нацистськими окупантами в м. Корюківка. Проект запропонований архітектором Борисом Дедовим.

Заходи продовжилися на місці перепоховання жертв Корюківської трагедії в урочищі Гай.

1-2 та 9 березня 1943 року в Корюківці, містечку за 100 кілометрів від обласного центру, було вбито і спалено близько 7 тисяч осіб різного віку, в тому числі, дітей та жінок. Ці трагічні події увійшли в історію, як наймасштабніша та найжорстокіша каральна акція в Європі в часи Другої світової війни. Відомі лише близько двох тисяч імен безневинно загиблих.