Інформаційна зустріч учасників АТО в День Соборності України

Дата: 24.01.2017 Переглядів: 110

Щороку 22 січня український народ відзначає День Соборності України і з вдячністю згадує тих героїв, які боролися за об’єднання усіх національно-демократичних сил українства, хто словом і ділом намагався відродити незалежну Соборну Українську державу.

Символічною стала і зустріч учасників АТО, учасників бойових дій, представників державних установ, громадських та волонтерських організацій, яка відбулася у неділю в Центрі соціально-психологічної реабілітації населення, який знаходиться в сфері управління Державної служби України в справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

У черговій зустрічі учасників АТО, яка проходила в рамках групи само- та взаємодопомоги «Гуртом легше», співорганізатором якої є волонтер Олег Чирков та  соціальний педагог Центру Вікторія Обиход, взяли участь директор ЦСПР Сергій Вигівський, педагог-організатор, координатор  міжнародних програм та проектів Віра Гис, практичний психолог Надія Волківська, представники ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична сотня»,  ГО «АТОШНИК» і  військово-патріотичного волонтерсько-спортивного клубу «Хоробрі серця» для дітей учасників АТО.

Після спільного знайомства до слова був запрошений директор Центру Сергій Вигівський, який поінформував присутніх про напрямки діяльності Центру впродовж 17 років та особливості роботи закладу на даному етапі. Він повідомив про  програми та проекти, які вже реалізовані та плануються для цільових категорій населення, зокрема учасників АТО.

Окрім соціально-психологічної допомоги, яку надає ЦСПР населення для учасників АТО, було надано  інформацію координатором міжнародних програм та проектів про допомогу міжнародної спільноти та продовження Міжнародного проекту підтримки учасників АТО британськими благодійними організаціями, можливість взяти учать у міжнародному проекті активної реабілітації «Повернення до життя» за підтримки Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації та Всеукраїнського ГО «Національна асамблея осіб з інвалідністю України» та запропонувала стати учасниками нового проекту «Жива бібліотека» та долучитися до  програми соціального захисту «Соціальна картка учасника АТО».

Далі керівником групи була представлена фото-презентація роботи та досягнень групи за минулий 2016 рік. Вікторія Обиход наголосила, що об’єднані однією проблемою люди, згуртувавшись, можуть досягнути поставлених цілей та з легкістю виконати завдання, які учасники АТО кожного тижня планують та намагаються вирішувати, заручившись підтримкою один одного.

Після короткої перерви представники ГО «Юридична сотня» надали консультацію учасникам бойових дій з питань отримання одноразової грошової допомоги, покращення житлових умов. У ході зустрічі Катерина Кармазіна розповіла про правову допомогу учасникам АТО та безкоштовні консультації юриста з питань, пов’язаних з оформленням  статусу ветерана, пільг та виплат. Вона також привезла та розповсюдила всім присутнім примірники «Пам’ятки для учасників АТО».

Представники ГО «АТОШНИК» і військово-патріотичного волонтерсько-спортивного клубу надали інформацію про свою діяльність, обмінялись досвідом, домовившись про подальшу співпрацю.

Наприкінці зустрічі психолог Центру розповіла про свої послуги, що сприяють кращій реабілітації учасників АТО, провела індивідуальні консультації.

Всіх присутніх запросили відвідати групу само- та взаємодопомоги «Гуртом легше»,  зустрічі якої відбуваються кожної неділі о 13:00 (тел. для довідок (04142)2-23-66).

Про це повідомляє соціальний педагог Центру Вікторія Обиход