Ірина Фріз заручилась підтримкою Мінветеранів США та Пентагону

Дата: 06.03.2019 Переглядів: 57

Про це заявила Міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз, підсумовуючи свій візит в США.

Протягом тижня Міністр у справах ветеранів України відвідала Пентагон, госпіталі для ветеранів війни та військовослужбовців, військове кладовище та базу морської піхоти в США. Загалом, майже нон-стопом були проведені десятки зустрічей та перемовин з американськими високопосадовцями, ветеранами, представниками громадських організацій, українцями, які мешкають в США, але допомагають своїй Батьківщині.

Однією з топ-зустрічей Міністра у справах ветеранів України Ірини Фріз стала зустріч з американським колегою – Міністром у справах ветеранів США Робертом Вілкі. Сторони домовились про співпрацю, зокрема за такими напрямками, як вшанування пам’яті, надання медичної допомоги та соціального захисту ветеранам. Окремий акцент зробили щодо підготовки українських психологів американськими колегами у сфері роботи з ветеранами.

З конгресвумен Мерсі Каптур у Вашингтоні Ірина Фріз обговорила питання розбудови в Україні системи госпіталів для ветеранів. «Обговорили питання внесення правок до закону щодо оборонного бюджету США. Це стосується фінансової підтримки нашої країни в частині внесення до суб’єктів отримання допомоги Міністерства у справах ветеранів України. Це саме питання озвучила і Голові Комітету Палати представників у справах ветеранів Конгресу США Марку Такано. Також з американськими високопосадовцями мова йшла про нагальне питання підготовки медичних фахівців, які надають послуги з психологічної реабілітації учасників бойових дій», – розповіла Ірина Фріз.

Запевнили в подальшій підтримці і в Пентагоні. Там Ірина Фріз зустрілась із заступником помічника Міністра оборони США Лорою Купер. З нею сторони обговорили основні завдання, які стоять перед українським Мінветеранів, зокрема розробка ІТ-продуктів. Лора Купер виявила готовність надати підтримку для налагодження якісної координації співпраці у сфері кібер-безпеки, в контексті створення Єдиного державного реєстру та розробки платформи Е-ветеран.

Частина робочої поїздки пройшла по госпіталях Сполучених Штатів Америки. Міністр у справах ветеранів України оцінила напрямки роботи одного з найбільших госпіталів США, що знаходиться у Вашингтоні.

«В його межах функціонує одразу кілька Центрів та клінік. Зокрема є окрема клініка для жінок військовослужбовців, ветеранок. Впроваджена надзвичайно цікава програма «Самостійний шлях», яка допомагає адаптуватися до повноцінного й активного життя ветеранам зі значними травмами, ампутаціями. Важливо зазначити, що госпіталь надає послуги по всім напрямкам, а також користується різноманітними методиками як класичної ортодоксальної медицини, так і новітніми розробками й навіть східними практиками», – поділилась враженнями  Ірина Фріз.

Також вона відвідала госпіталь у Нью-Гейвені та поспілкувалася із представниками Полку поранених морської піхоти.

«Варто зазначити, що в Америці працюють комплексно, серед напрямків, за якими надається допомога – первинна медицина, захист психічного здоров’я, забезпечення медичними препаратами, зокрема із доставленням додому, а також догляд за самими ветеранами вдома чи в спеціальних установах, профілактика суїцидів, робота з політравмою, протезування. Величезна увага приділяється ПТСР, його профілактиці та лікуванню», – відзначила Ірина Фріз.

Під час відвідин військового кладовища на базі морської піхоти «Квантіко» Ірина Фріз отримала важливу інформацію про досвід із вшанування пам’яті та щодо роботи з сім’ями загиблих. А з Директором Агенції Міністерства оборони США з питань зниклих безвісти під час конфліктів  Келлі МакКегі обговорили напрямки діяльності та досвід Агенції щодо ідентифікації останків тіл, комунікації з родинами зниклих безвісти.

Під час візиту в США, Ірина Фріз побувала на благодійному вечорі із вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Зустрілась з представниками Злучного Українського Американського Допомогового Комітету, який протягом останніх років активно допомагає українським військовослужбовцям та ветеранам. Поспілкувалася з американцями українського походження, які є представниками громадської організації «Американський легіон» та з іншими представникам громадських, волонтерських організацій, які постійно допомагають Україні, зокрема нашим пораненим бійцям та ветеранам щодо їх реабілітації.

Також дізналась про організацію щорічного ярмарку вакансій Vets Rock для ветеранів. Зустрілась із представниками компанії Tetra Tech й обговорила з ними концепцію проекту із залучення ветеранів до діяльності по гуманітарному розміновуванню, домовилась про підписання Меморандуму та організацію тренінгів для ветеранів в Україні.

Під час свого візиту в США, Ірина Фріз взяла участь у щорічному діалозі про безпеку США-Україна. Під час свого виступу вона нагадала аудиторії, що Україна через гібридну війну, яку проти нас розв’язала Росія, стала геополітичним центром боротьби за демократичні цінності, за права та свободи людини. Також вона закликала американську спільноту до подальшої підтримки та співпраці з Україною.

Про це інформує сайт Мінветеранів.