Їх долі обпалені війною

Дата: 08.02.2017 Переглядів: 332

15 лютого наша держава відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Минуло вже 28 років від дня виведення обмеженого контингенту радянських військ з території Афганістану, тому першого лютого 2017 року, в актовій залі Тернопільського технічного ліцею з ініціативи керівника музею воїнам-афганцям «Кімната Пам’яті» Ярослави Богач відбувся виховний захід для ліцеїстів «Їх долі обпалені війною».

На захід запросили гурт афганської та патріотичної пісні колишніх воїнів-афганців «Інтерконтингент» (керівник Типило М. І.). Через пісні, які виконував гурт, учні разом з ветеранами війни поринули у спогади страшної війни. Близько години звучали зворушливі пісні з репертуару «Інтерконтингенту», які до глибини запали в душі кожного присутнього в залі, змусивши на мить уявити собі біль матерів, які не змогли побачити своїх синів, горе дружин, яких ніколи не обійме коханий, дітей, що назавжди залишилися без теплої батьківської любові… Не забули згадати в піснях також Небесну Сотню і про сучасні події в зоні АТО, про любов до України. Пам’ять тих, хто не повернувся з поля бою, була вшанована хвилиною мовчання. Можливо раніше тема війни була для учнів не настільки близькою, але зараз це болюча рана для кожного небайдужого українця. Тому слова пісень, що лунали в залі,  стали мов настановою в пошуках взаєморозуміння, в співпраці з усіма, хто прагне миру в Україні.

Ми щиро вдячні нашим гостям, які пройшли страшну війну, а сьогодні зайняли активну громадянську позицію, ставши справжніми вихователями юного покоління. Тож маємо надію, що подібні виховні заходи посіють в душі учнів зерна поваги до славних земляків, а разом з тим, зійдуть і перші паростки шани та любові до рідної землі, що й називається патріотизмом.

Інформація Української Спілки ветеранів Афганістану