Канада допоможе Україні з реабілітацією поранених учасників АТО

Дата: 27.11.2015 Переглядів: 218

3-25 листопада 2015 року в м. Квебек, Канада відбувся шостий щорічний форум «Здоров’я військовослужбовців, ветеранів та їх родин». Участь у форумі взяли понад 600 делегатів з шести країн, серед яких вперше була представлена Україна.

Делегатом від України був помічник Міністра оборони України полковник медичної служби, професор Всеволод Стеблюк, який виступив з доповіддю «Особливості посттравматичного стресового розладу у учасників антитерористичної операції на сході України та розбудова системи реабілітації в Збройних Силах України».

Під час форуму було досягнуто домовленості щодо включення України в систему обміну інформацією щодо збереження здоров’я військових, проведення спільних досліджень, а також надання практичної допомоги фахівцями з реабілітації Збройних сил Канади в підготовці відповідних фахівців в Україні та залучення канадських спеціалістів до реабілітації наших вояків на базі Ірпінського госпіталю, санаторіїв «Хмільник» та «Пуща-Водиця».

Легендарний професор Рорі Купер з США, в минулому військовослужбовець, який отримав поранення спинного мозку та став «візочником» передав для українських військових медиків унікальну літературу по організації реабілітації військових, які втратили кінцівки. А з Г. Рєзніком — проректором Королівського університету Канади відбулися перемовини щодо створення в Україні магістерської програми підготовки фізичних терапевтів та ерготерапевтів для лікувальних закладів Міністерства оборони України.

В Канаді, яка жодного разу в історії не воювала на власній території, а за сучасний період має лише близько 600 інвалідів — військовослужбовців, питання захисту та збереження їх здоров’я — фізичного та психічного є надзвичайно важливим та перебуває на контролі уряду та громадськості. Важливою складовою турботи про військовослужбовців є дослідження та вивчення психологічних проблем в їхніх родинах, оскільки від родинного спокою та добробуту залежить якість виконання завдань з захисту Вітчизни. Також піднімались важливі питання щодо подружніх відносин військовослужбовців, проблеми психологічного стану дітей військових, особливостей служби жінок у Збройних силах.

Про це повідомляє сайт Міністерства оборони