Керівники Мінветеранів спілкувались з представниками територіальних органів Служби

Дата: 16.05.2019 Переглядів: 136

Після засідання колегії Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у приміщенні Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого відбулась презентація Міністерства у справах ветеранів України і спілкування заступників Міністра з  представниками територіальних органів Служби.

Заступники Міністра представили напрями роботи, що відносяться до їх повноважень, та розказали про завдання, які потрібно вирішувати в областях.

Працівники територіальних органів Служби отримали можливість послухати та дізнатись про основні цілі та задачі, які ставить перед собою Мінветеранів, а також яким чином, за допомогою яких сил та засобів буде цього досягати.

Під час свого виступу перший заступник Міністра у справах ветеранів Григорій Галаган наголосив: “Питання надання статусів, соціального моніторингу, опіка над родинами загиблих обов’язково має відбуватись з залученням досвіду кращих закордонних практик, але з урахуванням української специфіки. Також вважаю одною з основних задач – забезпечення ветеранів житлом”.

Він наголосив, що повноцінне формування апарату Міністерства відбудеться після передачі йому бюджетних призначень та погодження Мінфіном кошторису. При формуванні штатної чисельності територіальних органів Міністерства буде враховуватись співвідношення кількості ветеранів в області до кількості працівників Мінветеранів в кожному регіоні, але попередньо узгоджено, що в кожній області буде працювати по п’ять регіональних представників Мінвететеранів.

“Ветеран має відчувати, що за нього непокоїться держава”, – такими словами заступник Міністра Олександр Терещенко розпочав презентувати свої напрями діяльності, серед яких: національно-патріотичне виховання, вшанування пам’яті загиблих, формування позитивного іміджу ветерана та роботи з громадськими об’єднаннями.

“Проблеми виникають здебільшого від недостатньої шани суспільства до ветерана”, – зауважив він. Саме для цього Мінветеранів ініціює створення робочої групи по розробці державної програми з формування позитивного іміджу ветерана. Для успішної роботи цієї групи Олександр Терещенко попросив долучитись представників територіальних органів Держслужби у справах ветеранів, шляхом наданням пропозицій з областей успішних життєвих історій ветеранів.

Також він зазначив, що представлені проекти та напрацювання надалі будуть прийняті місцевими осередками міністерства у справах ветеранів в областях. Заступник міністра розповів про розроблення Українським інститутом національної пам’яті Єдиного церемоніалу поховань та закликав доносити до місцевої влади важливість проведення високоорганізованих прощальних церемоній з полеглими Героями.

Окремо Олександр Леонтійович зупинився на фінансуванні громадських об’єднань ветеранів. Зокрема, важливим на його думку є внесення змін до постанови Уряду №156, згідно з якою на фінансування загальноукраїнських заходів (проектів) можуть розраховувати будь-які ветеранські організації, незалежно від їх статусів.

Заступник Міністра Оксана Гаврилюк представила концепт єдиного ветеранського простору в обласних центрах країни, напрацювання по програмі психосоціальної адаптації та реабілітації, розповіла про проекти з підтримки спортивних активностей ветеранів.

Окремо Оксана Гаврилюк зупинилась саме на темі впровадження єдиних ветеранських просторів в регіонах, своєрідних хабів для ветеранів.

«Там має відбуватись спілкування з самими ветеранами, членами їхніх родин та родин загиблих. Саме там мають надаватися певні послуги та консультації, проводитися тренінги. Туди мають запрошуватися відповідні фахівці, консультанти, тренери, працівники державних служб, зокрема, служби зайнятості, психологи», – розповіла заступник Міністра. Також вона додала, що такі майданчики для ветеранів мають бути в належному стані, мати необхідну техніку, обладнання, устаткування. Окрема увага має бути приділена спорту та спортивній реабілітації. Мають бути спортивні майданчики та зали із відповідним інвентарем, що надасть можливість ветеранам відновлюватися після отриманих травм та просто займатися спортом, підтримуючи себе у формі.

«Ветеранський простір – це команда, адже саме команда здатна робити важливі і корисні речі. І оті 5 регіональних представників Мінветеранів в кожній області мають працювати саме в таких ветеранських просторах. Так ветеран зможе в одному місці отримати весь спектр послуг, як від представника держоргану, так і від залучених фахівців та представників громадських організацій», – наголосила Оксана Гаврилюк.

За матеріалами сайту Мінветеранів