Коростень приймає естафету флешмобу

Дата: 20.02.2017 Переглядів: 104

Всесвітній флешмоб 22 PUSHUPCHALLENGE відбувся 17 лютого  в Центрі соціально-психологічної реабілітації населення м. Коростеня. Естафету передали партнери – Центр соціально-психологічної реабілітації м. Славутича.

До присутніх звернувся директор Центру Сергій Вигівський зі словами привітання та наголосив, що флешмоб прийшов до нас із США і проводиться в Україні для того, щоб привернути увагу всього людства до  психологічного стану ветеранів війни, не бути байдужими і завжди підтримувати їх. За час їх перебування на території бойових дій, учасники АТО стикаються зі значною кількістю ризиків, які в подальшому житті можуть призвести до розладів психічної діяльності, стресів, так званого ПТСР, посттравматичного стресового розладу.

На захід були запрошені різні покоління: ветерани Другої світової війни, воїни-інтернаціоналісти, які брали участь у бойових діях на території Афганістану, ліквідатори Чорнобильської катастрофи,учасники АТО, які захищають кордони на Сході. Також запросили юнаків загальноосвітніх шкіл – майбутніх захисників Вітчизни.

Гостями були представники державних установ, військових структур, служб соціального захисту, волонтери, вчителі допризовної підготовки. Волонтери Центру – учні Коростенського міського ліцею –  звернулися зі словами подяки до ветеранів воєн.

Було відмічено, що багато «афганців» та  «чорнобильців»  сьогодні захищають нашу землю, деякі з них волонтери, інші – учасники бойових дій. Досвід, здобутий тоді, вони використовують зараз і стоять на захисті нашої Вітчизни.

Під час заходу згадали людей різних поколінь, тих, хто віддав своє життя, виконуючи свій інтернаціональний та патріотичний  обов’язок, захищаючи честь нашої держави  і висловили свою шану хвилиною мовчання.

Директор Центру звернувся до учасників флешмобу і запросив їх здійснити 22 віджимання на знак підтримки учасників АТО. Учні загальноосвітньої школи № 1 на чолі з своїм вчителем допризовної підготовки, волонтери та  учасники АТО успішно прийняли виклик, за що ми їм щиро вдячні.

Естафета була передана такому ж Центру смт. Іванкова.

Наприкінці зустрічі подякували   присутнім воїнам АТО, учасникам бойових дій за їх внесок у захист Вітчизни,за їхню мужність, витривалість та патріотизм, за те, що вони боронять кордони України, відстоюють її інтереси.

Спеціалісти ЦСПР населення запропонували ветеранам свою  допомогу, щоб їм було легше долати проблеми та  адаптуватись до мирного життя. Центр працює у підпорядкуванні Державної служби в справах ветеранів війни та учасників АТО і надає інформаційну, просвітницьку, навчальну, фізкультурно-оздоровчу, соціальну, юридичну, психологічну допомогу, можливість  участі в міжнародних програмах та проектах, направлених на подолання проблем учасників АТО.

Піснею-подякою «Нам є, що захищати»  у виконанні учня ЗОШ № 1 завершилася ця зустріч.

Працівники Центру звертаються до всіх такими словами: “Нехай Господь єднає Україну, нехай ангели оберігають кожного від небезпеки, а учасники АТО повертаються живими додому з перемогою. Ми віримо в те, що війна на сході України скоро закінчиться. Завдяки мужності та витривалості наших воїнів ворог обов’язково відступить. Настане мир та злагода на нашій рідній землі”.

Спеціаліст ЦСПР – Віра Гис