Коростенський центр СПР прийняв представників японських ЗМІ

Дата: 02.02.2016 Переглядів: 137

Глобальні трагедії не мають часу давності, але можуть дати позитивний урок. Можливо, для нас буде дивним таке твердження, але саме так відгукнувся працівник британської атомної електростанції м. Тентертон про значення та наслідки Чорнобильської катастрофи, коли ми презентували досвід ліквідатора у Великобританії під час проведення Чорнобильського тижня. Адже маючи вже певні знання та наш досвід можна не допустити таких помилок та трагедій. Проте ми не застраховані від них, бажаємо ми цього чи ні.

Власне так трапилося, що високо-розвинута, максимально технічно обладнана країна Японія зіткнулася зі схожою трагедією. І, звісно, чимало проблем треба подолати: мінімізація наслідків техногенної катастрофи, соціальні та психологічні проблеми.

DSC03776Щоб знайти відповіді на дані запитання 27 січня представники однієї з найбільш популярних газет в Японії “Йоміурі Шімбун” відвідали нашу установу та цікавилися питаннями створення подібного Центру в префектурі Фукусіми, інформуванням населення, діючими програмами та проектами, статистикою з питань відвідування та результатами після реалізації тих чи інших проектів. Готується стаття, приурочена 30-й річниці Чорнобильської катастрофи та 5-річниці трагедії в префектурі Фукусіми, та її випуск планується у лютому, тираж якої 20 мільйонів читачів.

Вже понад 15 делегацій з Японії, починаючи з 2011, відвідали наш заклад –Центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, м. Коростень та вивчають його досвід та напрямки діяльності. Понад 15 років Центр надає соціально-психологічну, інформаційну, методичну, просвітницьку допомогу населенню, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи та проживає в радіаційно забрудненій зоні.

DSC03787Спеціалісти нашого Центру виступають в якості експертів, адже кому як не їм прийшлося долати труднощі та переживати трагедію разом з постраждалими. Директор Центру як ліквідатор Чорнобильської трагедії з власного досвіду надає присутнім свої враження та доступну інформацію щодо створення самого закладу, підбору кадрів, стажування в зарубіжних країнах, вивченню прогресивного досвіду зарубіжних країн. А ми передаємо свій досвід представникам японських делегацій та сподіваємося, що він буде корисним для тих, хто потребує його в Японії зараз найбільше.

І саме тому, коли перед країною виникли нові випробування та виклики часу, досвід у наданні соціально-психологічної реабілітації, інформаційної, юридичної, культурно-просвітницької допомоги для постраждалого населення, ми вміло використовуємо для нових категорій населення: ветеранів війни, учасників АТО та членів їх сімей, як це було вирішено на державному рівні, прийняттям постанови Кабінету міністрів України про передачу нашої установи у підпорядкування Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Повідомляє Віра Гис – координатор міжнародних програм та проектів,
ЦСПР населення, м. Коростень