“Крок в майбутнє” – тренінг для сімей, обпечених війною

Дата: 11.11.2016 Переглядів: 144

На Сході України вже третій рік тривають бойові дії, і суспільство змушене всерйоз зглянутися на проблему сімей загиблих. Вдови, діти, що втратили батька, вкрай потребують підтримки, і в цьому випадку йдеться не тільки про матеріальну підмогу чи моральне сприяння. Щоб пережити важку втрату і повернутися до життя, сім’ям потрібна допомога висококваліфікованого психолога.

4 листопада громадська спілка “Всеукраїнське громадське об’єднання родин загиблих та безвісти зниклих, учасників антитерористичної операції, ветеранів війни та активістів волонтерського руху “Крила 8 сотні”, що є соціальним партнером Служби, розпочала серію тренінгів з психологічної адаптації родин загиблих в АТО. На курс “Крок в майбутнє” були запрошені мами, дружини й діти з сімей, що втратили на війні годувальника. Промовиста назва якнайточніше відображала мету спеціалістів: дати поштовх учасникам тренінгу, навчити їх правильно організовувати своє життя і знаходити сили для саморозвитку, розказати про такий цінний ресурс, як взаємодопомога, та навчити приймати підтримку.

14907619_908885599246533_8172642836430864285_n“Потрібно відходити від стану жертви, – пояснила мету тренінгу голова правління Cпілки “Крила 8 сотні” Ірина Міхнюк. – У країні війна триває вже третій рік, дуже багато постраждалих сімей. А десь люди взагалі не розуміють, що можна отримати якусь допомогу, підтримку. Вони не можуть допомогти іншим, тому що не можуть допомогти самим собі”.

Команда психологів працювала в двох форматах: загальною і малими групами.  Були підготовлені спеціальні завдання окремо для підлітків. В ігровій формі вони вчилися розкривати свій потенціал, розвиватися, працювати з емоціями.

14639637_908886302579796_7188849016476714362_nПсихологи Олександр Бондарук, Андрій Гуленко та військовий психолог, тренер з попередження стресу та ПТСР Світлана Літвінчук  (Центр «Світлячок») делікатно допомагали дітям пройти через трагічну втрату, вчили не замикатися в собі, а натомість поступово відкриватися світові. Дітям продемонстрували релаксаційні методики, навчили долати поганий настрій, реагувати на жорсткі випади з боку оточуючих та справлятися з внутрішнім болем.

Як пояснив психолог Андрій Гуленко, школярі під час тренінгу вдосконалювали навики емоційної грамотності та емоційної саморегуляції. Аналізуючи ситуації минулого і страхи майбутнього, підлітки вчилися не давити власні емоції і водночас проявляти емпатію до почуттів інших.

img_4449“Дітям ми дали побільше інформації у вигляді гри, щоб вони могли побачити себе такими, якими були раніше, якими є зараз, і якими можуть стати в майбутньому. Щоб побачили, що у них є сили, щоб самим вершити свою долю, що життя продовжується і не треба зупинятися. Не треба заглиблюватись в собі, а бути відкритим і спілкуватись”, – підкреслила керівник проекту Лариса Безуглова.

Інструментарій, продемонстрований на першому зайнятті, – це лише перший крок на довгому шляху адаптації. Передбачається, що тренінги з психологами cтануть регулярними і триватимуть найближчі кілька місяців. Першими професійну допомогу отримали найближчі родичі загиблих воїнів АТО. В подальшому плануються заняття і з іншими категоріями людей, що потребують психологічної підтримки.

img_4383