Києво-Святошинський ЦСПР презентував свою роботу учасникам АТО Київської області

Дата: 31.03.2017 Переглядів: 188

30 березня 2017 року відбулася презентація роботи Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення, що працює у сфері управління Служби,  для учасників АТО з Кагарлика та сіл Києво-Святошинського району.

До Центру завітали учасники АТО та їх дружини з Петропавлівської Борщагівки, Малютянки, Забір’я, Жорнівки, Дмитрівки.  З Кагарлика разом з учасниками АТО приїхали їх дружини, були також представники місцевої влади і представники громадських організацій «Боярка-АТО» та «Рада волонтерів».

Спочатку для воїнів АТО була проведена екскурсія Центром, гостям були представлені функціональні приміщення: кабінет фізичної реабілітації, кабінети для індивідуальних психологічних консультацій та групових робіт, кабінет юриста, творча зала тощо.

Директор ЦСПР Ангеліна Лахтадир ознайомила учасників АТО із напрямками роботи та розповіла про групи, що діють на базі Центру.

Юрист Ольга Гоголь провела з гостями інформаційну бесіду «Реалізація прав учасників АТО» та відповіла на численні запитання. Найбільше демобілізованих цікавили питання виплат грошової допомоги, безкоштовний проїзд в громадському транспорті та інші пільги, страхування автотранспорту, санаторно-курортне лікування, оформлення соціальної картки «Українці – разом».

Потім гості Центру поділилися на 3 групи, кожна з яких змогла відчути на собі ефективність різних форм допомоги.

У кабінеті фізичної реабілітації учасники АТО дізналися про різні види масажу, мали можливість оцінити на собі всі принади не лише лікувального, але й релаксуючого та відновлювального масажу, випробувати масажне крісло та тренажери.

Психолог Надія Величко працювала з гостями над пошуком внутрішніх ресурсів та ознайомила з методами самовідновлення. Всі змогли попрацювати з метафоричними картами, зробили заспокійливі вправи на дихання.

Психолог Оксана Коннорова ознайомила бійців з технікою «заземлення», провела вправи з біосугестії, котрі позитивно впливають на психологічне та фізичне самопочуття.

Психолог Ольга Доманіна розповіла присутнім про можливості вторинної профорієнтації, питання створення соціальних підприємств та діючий на базі Центра клуб «Анонімні Алкоголіки».

Керівник інформаційно-аналітичної служби Марія Кириленко презентувала інформаційний матеріал ЦСПР «Полювання на учасника АТО» про загрози залучення учасників АТО до сумнівної діяльності.

Потім працівники Центру разом із учасниками АТО виїхали до Парку Перемоги в м. Боярка, щоб покласти квіти до відкритого на цьому тижні «Пам’ятника героям» та вшанувати пам’ять загиблих.

Також делегація учасників АТО відвідала офіс громадської організації учасників бойових дій, ветеранів АТО та волонтерів «Боярка-АТО» та опорний пункт громадського формування «Боярський міський патруль».

І насамкінець – узагальнений відгук учасників АТО про захід: «Самі ми б  ніколи не пішли до психолога, на масаж, навіть до юриста. А в Центрі ми відчули, що це просто, позитивно і корисно. Приємно, що є ті, кому до нас не байдуже, хто дійсно хоче і вміє нам допомагати».