Києво-Святошинський ЦСПР стає доступнішим для людей з інвалідністю

Дата: 21.09.2018 Переглядів: 130

Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення, який належить до сфери управління Служби, наполегливо працює над тим, щоб зробити приміщення Центру більш доступним та дружнім до осіб з інвалідністю, людей похилого віку, інших категорій, що належать до маломобільних груп.

директор ЦСПР Ангеліна Лахтадир обговорює проект з майбутніми відвідувачами Центру.

 

Цими днями перед будівлею Центру було встановлено міцний надійний пандус, що забезпечує безбар’єрний доступ до Центру для всіх жителів Боярки і гостей міста, та зручні лавочки.

Встановлення пандусу стало результатом реалізації спільного проекту Києво-Святошинського ЦСПР та громадського об’єднання «Центр розвитку громад» «Крок назустріч: забезпечення безбар’єрного доступу та створення на базі ЦСПР інклюзивного простору для змістовного дозвілля людей з інвалідністю» (керівник проекту – Ангеліна Лахтадир). Проект фінансується Боярською міською радою та Британською Радою в рамках презентації проектів соціальної дії-2018.

До реалізації проекту також долучився благодійний фонд «Єврейсько-українська соціальна ініціатива» (ЄУСІ). Голова фонду Володимир Висоцький, який є експертом з питань архітектурної доступності, допомагав на всіх етапах створення пандусу – від проектування до пошуку можливостей співфінансування та виготовлення. Встановленню пандусу передували консультації з цільовою групою проекту, що дозволило врахувати конкретні побажання місцевої громади та безпосередніх користувачів інклюзивного обладнання.

Ще один крок у цьому напрямку – встановлення зручних лавочок, які були розроблені та виготовлені бюро універсального дизайну ORFO Universal Design. Це було здійснено завдяки благодійному фонду «Єврейсько-українська соціальна ініціатива» (JUSI) у рамках проекту «Місто, дружнє до літньої людини», що реалізується JUSI за підтримки британського фонду World Jewish Relief.

Києво-Святошинський ЦСПР було обрано як заклад, послуги якого користуються широким попитом у місцевих жителів, що належать до маломобільних груп. Також була врахована готовність Центру до утримання цих елементів вуличної інфраструктури.