Київщина відсвяткувала своє 85-річчя

Дата: 25.09.2017 Переглядів: 177

24 вересня 2017 у місті Ірпінь відбулося святкування 85-ої річниці Київщини

У мальовничому місті Київської області Ірпені святкували День Київщини з нагоди 85-ої річниці утворення  області, за участю керівництва області та районів, депутатів усіх рівнів, громадськості, молоді.

Представник Сектору у Київській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Перебойчук також долучився до святкування.

Гостям провели екскурсію по Ірпеню з метою ознайомлення з досягненнями міста, під час якої учасники заходу поклали квіти до Дерева незламності українського духу на Алеї Героїв антитерористичної операції, що знаходиться на вулиці Котляревського. Цікаво, що центральна скульптура цього меморіального комплексу являє собою дерево, яке посічене кулями, розколоте снарядом, але міцно тримає золотаві листочки, де написані імена загиблих на Сході України воїнів-мешканців Ірпеня. До речі, саму скульптуру зроблено зі шматочків металу з бойових машин із зони АТО.

На великій сцені, встановленій спеціально до свята на центральній площі міста, відбулися урочистості і святковий концерт за участю талановитих дітей України і запрошених гостей, зокрема, відомої співачки Тіни Кароль. На площі зібралося кілька тисяч жителів і гостей Ірпеня.

Центральним дійством офіційної частини були привітання і нагородження. Вітання від Уряду України та особисто від Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана озвучив міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган  передав вітання від Президента України Петра Порошенка, зазначивши: «Президент зараз перебуває далеко у службовому відрядженні, але добре знає, що сьогодні – День Київщини, тож вітає кожного з вас, бажає щастя, здоров’я і процвітання, а також просить передати слова вдячності і пошани Героям України».

Державними нагородами, високими званнями і відзнаками, зокрема, подяками від глави уряду, почесними грамотами Верховної Ради України та голови Київської ОДА були відзначені кращі жителі Київщини.  Так, орден «За мужність» ІІІ ступеня отримала Катерина Корнійко, учасниця Революції Гідності, мешканка Борисполя. Відзнаку Президента України – Хрест Івана Мазепи очільник облдержадміністрації вручив учаснику національно-визвольного руху 91-річному Теодору Дячуну (м. Біла Церква).

Потім був святковий концерт, у якому виступили найкращі учасники і переможці конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України», а також народна артистка України Тіна Кароль.

Завершальним акордом святкування Дня Київщини став яскравий феєрверк.

Варто зазначити, що  Ірпінь відправив в зону АТО 526 бійців, які з честю відстоюють територіальну цілісність України. Керівництво міста не забуває про соціальний захист своїх воїнів. На сьогодні  вже 150 учасників бойових дій АТО забезпечені земельними ділянками та 50 сімей отримали квартири.