Литва всебічно підтримує Україну в боротьбі за незалежність

Дата: 21.04.2017 Переглядів: 153

19 квітня 2017 року в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації відбувся брифінг представників спілки “Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО” та представника Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, учасника бойових дій на Сході України Олега Дмитрійчука щодо недавньої поїздки до Литовської Республіки.

Представники вінницької делегації вручили президенту Литовської Республіки Далі Грибаускайте український-литовський прапор, підписаний військовими в зоні антитерористичної операції, на знак подяки за підтримку України. Також представниками делегації вручена Президенту Литви спеціальна нагорода за захист європейських цінностей, свободи і незалежності. Такі нагороди отримували учасники Євромайдану.

Під час зустрічі Далі Грибаускайте зауважила, що Литовська Республіка вірить в успіх українського народу і буде надалі надавати йому допомогу, та закликала український народ  не продаватися і не втрачати віри. Окрім того, пані Даля Грибаускайте висловила думку, що “якби українці не стали на заваді агресору, то вже зараз жертвою окупантів був би литовський народ”. Треба відмітити, що гуманітарна допомога, надана Литвою Україні з початку військової агресії становить 1мільярд 200 мільйонів євро.

Українська делегація мала незабутню зустріч з нашими військовими у Посольстві України в Литві, які проходять реабілітацію у військовому госпіталі Литви. За час військового конфлікту на Сході України реабілітацію у Литві пройшли 148 чоловік, серед яких є і вінничани. Кожного бійця зустрічає і проводжає Рамунас Шерпатаускас – волонтер-легенда. Про нього знають і у Дніпрі, і в Харкові, і в Одесі.

Наостанок, пані Президент пообіцяла бути “рупором правди” України на всіх можливих рівнях, розповідати про реальний стан речей іноземним партнерам, дипломатам, волонтерам.