Марина Стебелєва: “Ми маємо виступати координатором між бійцями, що повернулися з фронту, та відповідними службами”

Дата: 09.12.2015 Переглядів: 338

Про те, як досвід волонтера допомагає в роботі держслужбовця, розповідає Марина Стебелєва, головний спеціаліст Державної служби України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції у Вінницькій області.

“Чому я пішла на цю службу? Потрібен був статус. Як громадська організація, як волонтери ми можемо багато, але не можемо, наприклад, вносити пропозиції щодо змін до законодавства або вирішувати питання на державному рівні. Тому колеги-волонтери і сказали мені: йди”, – розповідає Марія Стебелєва, голова правління Благодійної організації “Благодійний фонд “Об’єднання волонтерів Вінниччини”. Саме так – на конкурсній основі, після проходження усіх необхідних екзаменів – вона отримала посаду. Тепер вона – головний спеціаліст Державної служби України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції у Вінницькій області.

Офіційно територіальний орган в особі поки що однієї штатної одиниці запрацював на Вінниччині з 1 вересня 2015 року, хоча сама Держслужба була створена роком раніше.

“Сьогодні немає такого, що захисники повертається з фронту, до них приходять і кажуть: ви маєте право на те і те. Люди залишаються з проблемами сам-на-сам. І для того, щоб вони не поневірялись по інстанціях, була створена Служба”, – розповідає Стебелєва.

Характерний приклад – ситуація з путівками на безкоштовне санаторно-курортне лікування та психологічну реабілітацію, які потрібно реалізувати до кінця року. “Є понад тисячу путівок, але немає людей, які хотіли б поїхати. Держслужба оголосила SOS: прийдіть, будь ласка, напишіть заяву. Можна навіть і з дружиною разом поїхати, але тоді термін лікування ділиться навпіл. Путівки у соціальній службі є – і в обласній, і в районних. Дають їх лише тоді, коли люди звертаються по місцю прописки в соціальну службу зайнятості і власноруч пишуть заяву. Але проблема полягає в тому, що людей ніхто про це не інформує”, – розповідає чиновниця.

Стебелєва взяла місію розповсюдження інформації про путівки на себе. У тому числі – і через соціальні мережі. Адже одне з головних завдань Служби на сьогодні – донесення до бійців АТО інформації стосовно їхніх прав, пільг, тощо. А найважливіше – про те, яким чином вони можуть реалізувати ці права. “Ми маємо виступати координатором між бійцями, що повернулися з фронту, та відповідними службами. Має бути напрацьований чіткий алгоритм: на що бійці мають право, куди мають звертатися для вирішення тих чи інших питань і хто відповідає за це вирішення”, – пояснює тепер вже спеціаліст Держслужби.

Одним з головних своїх досягнень на посаді вона вважає налагодження особистих контактів як з громадськими організаціями, які опікуються учасниками АТО, так і з представниками відповідних департаментів ОДА. Адже перші мають інформацію про проблеми, другі мають у руках механізми їх вирішення.

“Безпосередньо нам гроші не виділяють. Але, знаючи про виділення коштів на ті чи інші державні програми з лікування, протезування абощо, залежно до потреби учасника АТО спочатку розглядаємо можливість вирішити питання на місцевому рівні. Вирішується – добре , ні – то ми робимо запит на Київ: людині потрібно те і те”, – каже Стебелєва…

Працювати їй доводиться без власного офісу. Формально його надано – у будівлі по Хмельницькому шосе, 7, відомій вінничанам як “Книжка”. Але відкритися офіс зможе лише після відповідного рішення сесії обласної ради, яка спочатку була заклопотана підготовкою до виборів, а тепер – розподілом портфелів. Стебелева з нетерпінням чекає, коли зможе нарешті зайняти офіс у “Книжці” і розпочати прийом тих, чиїми справами опікується, в офіційній обстановці. А поки що працює в офісі, орендованому “Об’єднанням волонтерів Вінниччини”. Причому з приходом холодів змушена була частково перейти на телефонний режим роботи: інакше, каже, опалення приміщення обійдеться у копійчину.

За матеріалами інтернет-видання DEPO.UA

Контактні дані сектору Служби у Вінницькій області: 21036, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, тел. (0432) 66-18-08, Е-mail: vinnytsia@dsvv.gov.ua

Звертаємо увагу, що ознайомитись з переліком територіальних органів Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в областях можна на сайті в розділіТериторіальні органи