Мережа соціально-психологічних центрів на службі учасникам АТО

Дата: 14.03.2016 Переглядів: 372

Рік роботи під егідою Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції став особливим для центрів СПР – відбулася адаптація психологічної служби до потреб цільової групи – учасників АТО.

Формування команд фахівців, перепрофілювання служб, пошук ефективних шляхів і методик соціально-психологічної допомоги бійцям та членам їх родин стали предметом обговорення на черговому міжцентрівському семінарі, який відбувся днями у Бородянському Центрі соціально-психологічної реабілітації.

Державну службу на семінарі представили головний спеціаліст відділу соціальної, професійної адаптації та психологічної реабілітації Юлія Мазур, головний спеціаліст відділу меморіальної роботи та міжнародних питань Олег Савчук і головний спеціаліст планово-фінансового відділу Олена Апаракіна.

seminar_Borodyanka 2Центри представляли директори Людмила Бойко (Бородянський ЦСПР), Галина Бабич (Іванківський ЦСПР), Ангеліна Лахтадир (Києво-Святошинський ЦСПР), Сергій Вигівський (Коростенський ЦСПР) та заступник директора СПЦ м. Славутич к. п. н. Юрій Акименко. Також були присутні заступники з методичних питань, практичні психологи, керівники інформаційно-аналітичних служб, інші фахівці.

Конструктивну тональність зустрічі задала Юлія Мазур, надавши позитивну оцінку роботі центрів у минулому 2015 році, яка була дана на березневій колегії Держслужби, та окресливши стратегічні й тактичні завдання, що стоять наразі перед нашими службами. Особливу увагу було приділено систематизації напрацювань центрів СПР з метою подальшого поширення досвіду, зокрема, підготовки й видання методичного посібника з питань комплексної соціально-психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх родин.

seminar_Borodyanka 3Команди центрів у своїх презентаціях розкрили найбільш успішні напрямки своєї роботи з цільовими категоріями, які в перспективі мають стати розділами даного методичного посібника. Так Людмила Шелест, заступник директора Іванківського ЦСПР, розповіла про мережу співпраці в наданні допомоги учасникам АТО та їх родинам. Людмила Пінська, заступник директора Коростенського ЦСПР, зупинилася на особливостях надання психологічної допомоги учасникам АТО безпосередньо у бригадах та військових частинах. Ганна Яценко, заступник директора Києво-Святошинського ЦСПР, висвітлила тему комплексної допомоги дружинам бійців. Алла Крохіна, практичний психолог СПЦ м. Славутич, поділилася з колегами власним досвідом психологічної реабілітації учасників бойових дій в умовах санаторно-курортних закладів. А заступник директора Бородянського Центру СПР Тетяна Сошко розгорнуто представила напрацювання психологічної служби за напрямком: “Мобільна психологічна служба: наближення соціально-психологічних послуг до цільової категорії – учасники АТО та члени їх родин”.

Одним із етапів міжцентрівського методичного семінару стало обговорення можливостей, проблемних аспектів та очікуваних результатів міжнародного проекту за підтримки ОБСЄ, спрямованого на розробку й відпрацювання комплексної реінтеграції демобілізованих учасників АТО у місцеві громади, який презентував учасникам О.В. Савчук.

Також неоціненну практичну допомогу фінансовим службам надала О.Ю. Апаракіна.
Учасники підбили підсумки семінару та намітили наступну зустріч наприкінці травня 2016 року на Житомирщині у Коростенському центрі СПР.

seminar_Borodyanka 4