Міністерство у справах ветеранів закликає громадськість, ветеранів до максимальної співпраці

Дата: 28.03.2019 Переглядів: 231

Вчора відбулась кількагодинна змістовна зустріч Міністра у справах ветеранів Ірини Фріз із ветеранами в «Veteran Hub». У зустрічі взяли участь заступники Міністра Оксана Гаврилюк та Олександр Терещенко, а також голова Громадської ради при Міністерстві Дмитро Шатровський та представник Ради ветеранів Антон Колумбет.

Ірина Фріз закликала ветеранів доєднатись до команди і разом працювати в Міністерстві.

Міністр розповіла про проект щодо створення психофізіологічного профілю, пілотний проект якого незабаром буде запущений у  Черкаській області. «Нам дуже важливо чітко розуміти реальні проблеми ветеранів. Ми вже запускаємо пілотний проект щодо створення психофізіологічного профілю ветерана. Я майже впевнена, що проект буде успішним, і ми зможемо запровадити його й в інших областях. Таким чином, зможемо дізнатись про реальні проблеми ветеранів і максимально якісно спрямувати свої спроможності на іх вирішення», – розповіла Ірина Фріз.

Заступник Міністра Оксана Гаврилюк розповіла про свій напрям роботи: забезпечення медичної реабілітації, психосоціальної, спортивної реабілітації та адаптації, забезпечення прав щодо оздоровлення ветеранів.

За словами Оксани Гаврилюк, вона дуже сподівається на максимальне залучення самих ветеранів до роботи щодо розробки програм реабілітації, адаптації. «Впевнена, що наша робота має будуватися за проектним принципом. Закликаю громадськість брати участь в конкурсах на фінансування таких напрямів, як адаптація, соціальна, спортивна реабілітація», – наголосила Оксана Гаврилюк.

Про свій напрям роботи розповів і заступник Міністра Олександр Терещенко, який займатиметься питаннями вшанування пам’яті загиблих, підтримки сімей загиблих, ідеологічної роботи з ветеранами та співпраці з громадськими організаціями.

«Робота щодо вшанування пам‘яті воїнів, шана та повага до ветеранів, патріотичне виховання молоді, зокрема за безпосередньою участю ветеранів, має відбуватись глобально, і на державному рівні, а не точково. Окрема тема – це сприйняття соціумом ветеранів, адже поширюється інформація, що ветерани скоюють самогубства, контужені, часом небезпечні. Але в нас чимало дуже позитивних прикладів життя ветеранів, які відкрили власні справи, ведуть успішний бізнес, займаються соціальними проектами. Це треба  показувати та популяризувати, аби суспільство бачило такі позитивні приклади. Я закликаю всіх долучитися до співпраці. Тож, якщо ви маєте  проект, який, на ваше переконання, допоможе вирішити ту чи іншу проблему – будь ласка, приходьте», – закликав Олександр Терещенко.

Голова Громадської ради Дмитро Шатровський розповів про створення ради, поінформував про визначення п’яти робочих груп, що працюватимуть за різними напрямами. Він сказав, що представники громадськості вже почали працювати і готові надавати максимальну підтримку Міністерству.

Представник Ради ветеранів Антон Колумбет розповів про діяльність Ради, зокрема про столичний проект «Муніципальна варта», громадське формування, яке зараз активно розвивається та запросив ветеранів до роботи.

Багато часу представники Міністерства приділили відповідям на питання присутніх. Від самих учасників АТО, а також внутрішньо переміщених осіб з Донецька та Криму надійшло чимало питань щодо психосоціальної адаптації, зокрема тих, хто побував у полоні. Ці всі питання, за словами керівників Міністерства,  будуть обов’язково враховані при розробці програм реабілітації та адаптації.

Використано інформацію з сайту Мінветеранів