Міжнародна конференція з питань вимушених переселенців у Львові

Дата: 20.05.2016 Переглядів: 133

Тривожні події останніх двох років як ніколи підняли питання дотримання прав людини та цінності кожної особистості в соціумі в період суспільно-історичних змін. Разом з тим, внаслідок соціальних потрясінь та конфліктів як  в окремих людей, так і в різних соціальних груп незалежно від віку та статусу у суспільстві нагальною проблемою стала потреба в отриманні соціально-психологічної, інформаційної, юридичної  допомоги та підтримки.

111Сьогодні однією з особливо вразливих категорій населення є внутрішньо переміщені особи та їх діти. Тому дане питання піднімається і на міжнародному рівні також. Минулого тижня відбулася дводенна Міжнародна конференція з питань вимушених переселенців у м. Львові за підтримки британської благодійної організації BEARR Trust   у співпраці з Інститутом лідерства та управління УКУ та за підтрмики ПРООН в Україні.  Тема конференції: «Інтеграція чи диференціація?». Представники понад півотні громадських організацій з різних куточків України зібралися аби обмінятися досвідом та навчитись від місцевих та закордонних експертів як краще допомагати вимушеним переселенцям.    У конференції брали участь також донорські організації:  МОМ (Міжнародна організація з міграції), USAID (Агенство США з Міжнародного Розвитку), UKAID, ПРООН, WNISEF, представники посольств США, Канади, Великобританії, Естонії. Учасники конференції слухали виступи колишнього Міністра з питань біженців та розселення Грузії, експерта з дитячої психології Італійського Католицького університету. Багато часу було відведено для роботи дискусійних груп про роль медіа, лобіювання, ефективної комунікації та фінансування програм інтеграції переселенців.

20Програму конференції склали власне самі організації, що працюють з ВПО. Серед потреб переселенців називають допомогу у пошуку роботи та підвищення толерантності до переселенців у місцевих громадах. Найбільш, чого потребують громадські організації, є співпраця із міжнародними організаціями, представниками бізнесу та іншими громадськими організаціями, що допомагають ВПО.

Заповнивши Анкету потенційного учасника конференції з питань вимущених переселенців та спішно пройшовши конкурс, Коростень було включено до списку учасників. Наше місто представляли дві організації: Центр соціально-пстихологічної реабілітації  населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи м. Коростень та громадська організація «Центр розвитку громади» в особі координатора міжнародних програм та проектів ЦСПР населення. Володіючи потужним арсеналом у сфері надання соціально-психологічних, інформаційних, юридичних та  культурно-просвітницьких послуг, наші установи на рівні з іншими вітчизняними та міжнародними організаціями представляли свій досвід роботи. Завдяки 16-річному досвіду роботи з постраждалими категоріями населення, наш заклад надає посильну допомогу і тим категоріям населення, які постраждали внаслідок війського конфлікту-війни на Сході України: а це не тільки учасники АТО, учасники бойових дій, ветерани війни, а також вимушено переміщені особи та їх діти. До уваги присутніх було також надано інформацію про співпрацю з місцевою громадською організацією «Об’єднання вимушених переселенців Донбасу»- «Добротвор», про надання їм соціально-психологічної, інформаційної допомоги, участь у різноманітних культурно-просвітницьких заходах, що сприяє успішній інтеграції вимушених переселенців у Коростенську громаду на рівних засадах.

22Віримо, що пошук шляхів вирішення проблем вимушених переселенців в Україні із залученням міжнародних та вітчизняних ресурсів та знаходження майданчиків для співпраці варті уваги та принесуть свої позитивні результати для тих, хто змушений був залишити свої домівки та розпочати життя заново.

Віра Гис – координатор міжнародних програм та проектів ЦСПР м. Коростень