Міжнародний проект підтримки сімей учасників АТО в дії

Дата: 05.11.2015 Переглядів: 465

Завдяки співпраці Коростенського Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи з британською благодійною організацією «ChernobylChildren’sLifeline» чимало проектів розвиваються і втілюються в життя. Одним з таких проектів є проект підтримки малозабезпечених сімей м. Коростеня та Коростенського району.

У зв’язку з тим, що ЦСПР населення знаходиться в підпорядкуванні Державної служби в справах ветеранів війни та учасників АТО з січня 2015року, то саме зараз цей проект за нашою ініціативою направлений для підтримки сімей учасників АТО.

У жовтні з дружнім візитом прибула представник благодійної організації Великобританії, філії Ашфорд та Ромни Марш, Сара Дей. Починаючи з 2010 року вона вже неодноразово допомагає нашій громаді. І на цей раз підтримка не забарилася.

На даний час фінансову допомогу отримуватимуть 4 сім’ї учасників АТО: 2 з них м. Коростеня і 2- Коростенського району. Проте ця підтримка не обмежується лише фінансовою допомогою.

DSC03632У вересні після вивчення представниками установи та нашими партнерами з Великобританії побутово-житлових умов багатодітної сім’ї учасника АТО з с. Поліське, було вирішено придбати спальний гарнітур для дітей дошкільного віку. І вже у жовтні цей задум був реалізований – діти отримали комфортні ліжечка для хорошого сну та відпочинку, а батькам вдалося зекономити кошти сімейного бюджету, який і так мізерний.

А ось інша історія. Горе в родині: після довготривалого перебування в полоні, визволення, поранення, багаточисленних операцій – втрата годувальника. Молода дружина залишилася з маленькою дитиною на руках у віддаленому селі. Відвідавши її у вересні, відчувши всю біль і розпач жінки, все ж таки знайшли вихід як їй допомогти. При наявності автомобіля можна дещо змінити в житті людини, але спочатку потрібно отримати права. Тому було вирішено оплатити навчання вдові на отримання прав водія на автомобіль, який залишився після смерті її чоловіка. Ми, спеціалісти ЦСПР населення разом з нашими партнерами, відвідали школу ДОСААФ, де отримали не тільки детальну інформацію про умови, термін та оплату навчання, а й приємно поспілкувалися з спеціалістами закладу, оглянули аудиторії, матеріально-технічне забезпечення і зразу вирішили, що це буде найкращий заклад, щоб отримати знання, набути вміння, а потім успішно здати екзамен і отримати права. І ця мрія здійснилася в жовтні. Зараз молода жінка проходить навчання при ДОСААФ.

WP_20151021_11_09_51_Pro

Кажуть у народі: чудеса трапляються. І це дійсно так. Іноді, зневірившись, ми опускаємо руки. Але кожного разу знаходяться добрі й чуйні люди, які можуть допомогти.

Ми переконані, попри всілякі негаразди, попри складну політичну та економічну ситуацію в країні, війну на Сході України , ми не маємо права втрачати надію на краще майбутнє, а твердо вірити, що добро переможе зло, правда поборе кривду, а нам, пересічним громадянам житиметься краще, але єдиною умовою цього мають бути спільні дії нашого уряду і народу для досягнення спільної мети- мирного, світлого майбутнього для всіх і кожного.
А наші партнери і друзі з-за кордону нам допомагають і ми їм вдячні за це.

Повідомляє Віра Гис – спеціаліст Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи,
координатор міжнародних програм та проектів