Мобільна психологічна служба відкриває нові можливості учаснику АТО

Дата: 16.02.2017 Переглядів: 109

З початку року фахівці Бородянського соціально-психологічного центру, що знаходиться у сфері управління Державної служби, значно підсилили діяльність «Мобільної психологічної служби» і кілька разів на тиждень група фахівців працює на виїзді у віддалених населених пунктах. Це значно розширило доступ до отримання психологічної, юридичної та соціальної допомоги учасникам АТО, котрі ще «не знають» дорогу до нашого Центру чи з різних причин відкладають зустріч із фахівцем.

Нерідко першими кроками нашої співпраці стає інформаційна зустріч та знайомство з послугами, які, зокрема, можуть покращити фізичний стан через оздоровчі програми. Особливою популярністю серед бійців користуються релаксаційні заняття на масажному кріслі в оздоровчому комплексі фізичної реабілітації Центру. Такі заняття вони відвідують із задоволенням, оскільки ледь не кожний має проблеми з хребтом після отримання поранень і травм у гарячих точках на Сході України.

Саме через отриману інформацію під час виїздів Мобільної психологічної служби частина учасників АТО знайшла себе у групах самодопомоги, де отримують взаємну моральну підтримку. Вони віднедавна мають у Бородянському центрі СПР своє представництво, де створено умови і поспілкуватися між собою, і самоорганізовуватися, аби тримати руку на пульсі місцевих подій, вчасно приходити на допомогу своїм побратимам, які опинилися в скрутному становищі.

Ті, хто нещодавно повернувся з передової і вперше прийшов до Центру, з цікавістю розглядають стендові презентації, де на фото впізнають своїх рідних, друзів, побратимів, з якими довелося відстоювати рубежі Батьківщини. А  на цих світлинах – ціла розповідь «у картинках». Про те, як у співпраці Центром СПР розгортався в районі благодійний марафон «Єднайся громадо – підтримай солдата!», завдяки якому вдалося зібрати понад 80 тисяч гривень на допомогу бійцям на передовій. Про те, як привезли й рубали дрова аби не замерзла у люті морози багатодітна родина бійця, який у цей час продовжував захищати нашу суверенність і неподільність. Про те, як в умілих руках учорашніх воїнів, що створили своє соціальне підприємство – арт-кузню, народжуються шедеври із металобрухту, покликані прикрашати життя й дарувати впевненість у завтрашньому дні їх творцям…

Так поступово створюється особлива атмосфера, яка зрештою й викликає в учасників АТО потребу й бажання отримати і сприйняти професійну допомогу психолога, якої кожен із них так потребує.