Миколаївщина віддала шану героям – захисникам української землі

Дата: 18.10.2017 Переглядів: 269

Напередодні свята  у різних військових частинах Миколаєва відбулись зібрання до Дня захисника України. Учасники заходів вшанували пам’ять полеглих побратимів і поклали квіти до меморіалів пам’яті загиблих військових, які захищали незалежність країни у Донецькій та Луганській областях.

Наступного дня, 14 жовтня, Миколаїв урочисто відзначив День захисника України. Як повідомляє представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції  Павло Саєнко, у цей святковий день сотні миколаївців зібрались на Соборній площі, де проходив масштабний парад військ Миколаївського гарнізону.

У заході взяли участь військовослужбовці місцевих військових частин, співробітники національної поліції та ДСНС. Параду передувало розгортання великого Державного Прапору України довжиною більше 300 метрів.

Приймав парад голова облдержадміністрації Олексій Савченко. Він привітав всіх присутніх та наголосив, що події останніх декількох років дали змогу згуртувати народ і виховати справжніх синів України.

Урочистим маршем пройшли техніка та підрозділи високомобільних військ, морської піхоти, інших військових частин гарнізону, Національної гвардії, Національної поліції, МСНС, ветерани АТО та воїни-інтернаціоналісти, волонтери, козацька громада.

 

По закінченні параду  урочисто відкрили меморіал на честь загиблих в зоні проведення АТО військовослужбовців – «Струни пам’яті». На меморіалі розміщені 155 табличок з прізвищами загиблих Героїв АТО Миколаївської області. А український прапор, що розташований в центрі стелі, має свою символічну історію. Саме його було встановлено в с. Широкино після звільнення населеного пункту від ворожих військ.

У заході взяли участь керівництво області і міста, ветерани АТО, родичі загиблих військовослужбовців, волонтери. Звучали  виступи рідних загиблих, волонтерів. Після урочистого відкриття пам’ятника було проведено покладання квітів.

Також в цей день відокремлений підрозділ Всеукраїнської спілки учасників бойових дій в АТО “Побратими України” в Миколаївській області провів вручення нагород “За оборону Донецького аеропорта”.