На Луганщині відзначили День захисника України

Дата: 13.10.2017 Переглядів: 134

Урочистості до Дня захисника України відбулися 12 жовтня у будівлі Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру в Сєвєродонецьку. У заходах взяли участь керівники області, представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Валерій Нагорняк, військовослужбовці, представники громадських організацій, громадськість.

Із святом воїнів, призовників, громадськість привітав голова Луганської ОДА – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз: «Дорогі земляки, шановні воїни! Вітаю з цим святом вас та всю Україну, кожну родину, де є хлопець і дорослий справжній козак. Наразі наша країна народжує свою волю і показує всьому світу свій дух. Низько вклоняюся тим, хто зараз у окопах та на блокпостах, родинам, які відпустили своїх синів боронити рідну землю, і хлопцям, які назавжди залишаться у нашій пам’яті».

Він звернув увагу, що у залі присутні 70 хлопців, які вже завтра стануть військовослужбовцями. «Хай береже вас Господь. Ми пишаємося вами! Слава Україні!» – наголосив він. Очільник області вручив  державні нагороди та обласні відзнаки військовослужбовцям і волонтерам. Серед почесних нагород – нова обласна відзнака – Знак пошани «Захиснику Луганщини».

 

 

 

 

 

 

 

 

Під час свого виступу представник Служби  Валерій Нагорняк привітав всіх присутніх зі святом та вручив державні нагороди учасникам антитерористичної операції.

Загиблих за  незалежність України присутні вшанували хвилиною мовчання.

Тематичну концертну програму до Дня захисника України провели артисти обласного театру та ансамбль пісні та танцю «Радани» Луганської обласної філармонії.

А напередодні свята голова Луганської ОДА Юрій Гарбуз, представник  Служби Валерій Нагорняк разом  з військовослужбовцями, громадськістю, родичами загиблих та  відвідали могили полеглих учасників антитерористичної операції на кладовищі під Сєвєродонецьком.

 

 

 

 

 

 

Петро Журавльов, який, будучи водієм реанімобіля військового шпиталю, рятував життя побратимів. На жаль, його не змогли врятувати

Олександр Пульний – «Батя», як його за уважне ставлення до кожного називали товариші 53-ї ОМБР.

Артем Шинковенко, наш наймолодший полеглий в АТО сєвєродончанин. Сам був сиротою, виховували бабуся і дідусь. Сьогодні вони виховують маленького сина Артема Єлізара.

Микола Литовко разом з побратимами загинув під мінометним обстрілом.

«Вшанувати пам’ять тих, хто віддав своє життя за Україну, – священний обов’язок кожного. Вічна шана і світла пам’ять Героям!» – наголосив Юрій Гарбуз.

Цими днями по всій Луганській області проходять меморіальні заходи – відвідування місць поховання загиблих воїнів АТО.