На Миколаївщині проходить Всеукраїнська конференція Центрів допомоги учасникам АТО

Дата: 14.12.2015 Переглядів: 154

12 грудня 2015 р. понад 150 волонтерів, голова Миколаївської облдержадміністрації, радники голів обласних державних адміністрацій взяли участь у Всеукраїнській конференції Центрів надання допомоги учасникам антитерористичної операції у м. Миколаєві.

У заході також взяли участь представники Миколаївського, Херсонського і Запорізького секторів Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Миколаїв_фото з конференціїЗа словами учасника “Волонтерського десанту” Міністерства оборони України, координатора Центрів надання допомоги учасникам антитерористичної операції Олексія Ліпіріді, це вже другий захід, головною метою якого стало показати позитивний досвід налагодженої роботи між обласною владою Миколаївщини та волонтерами.

Представники з усіх областей України обговорювали, яким чином слід об’єднати зусилля щодо надання допомоги бійцям, ділилися своїми ідеями та досвідом.

Медична та психологічна реабілітація, надання пільг та соціальної допомоги, виділення земельних ділянок та оздоровлення дітей – це мабуть не повний спектор тих питань які вирішуються щодня. Такий важливій досвід допоміг завчасно підготуватися до прибуття й першої хвилі демобілізованих. Так, за дорученням голови облдержадміністрації Вадима Мерікова, було розроблено чіткий план підтримки та соціального захисту демобілізованих, інформаційні довідники та дорожні карти, відкриття Центру реабілітації учасників АТО, закупівля нового медичного обладнання та цілий комплекс психологічної допомоги. Про це говорила заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Оксана Янішевська.

За результатами обговорень на конференції було прийнято резолюцію, направлену органам влади та місцевого самоврядування. Серед іншого, в резолюції приділено увагу питанням фінансуванням програм закупівлі житла для учасників антитерористичної операції, створення єдиної всеукраїнської захищеної бази даних демобілізованих учасників антитерористичної операції, соціальної підтримки воїнів та їх сімей.