На Сумщині планують закласти алею пам’яті героїв України

Дата: 20.04.2016 Переглядів: 128

У центральному парку Білопілля заклали капсулу та встановили пам’ятний знак на місці, де невдовзі буде створено пам’ятник та Алею пам’яті героїв України.      

1«Україна завжди була ласим шматком для чужинців та іноземних зайд, але завжди знаходилися ті, хто до останньої краплі крові захищав нашу землю, – зазначив у своєму виступі перед жителями Білопілля голова облдержадміністрації Микола Клочко. – Сьогодні через понад 70 років після закінчення Другої Світової війни на українській землі знову відбувається військовий конфлікт. За наше право вільно жити у вільній незалежній державі сьогодні самовіддано стоять на передовій зі зброєю в руках українські хлопці. За цей час на Сході України загинуло 99 жителів Сумщини, 11 із них–з Білопільського району».

3 квітня 2014 року Рада національної безпеки і оборони України оголосила про початок проведення антитерористичної операції у східній частині України. Через два роки саме цього дня обласна, районна та місцева влада разом із громадськістю Білопільщини заклали капсулу з посланням майбутнім поколінням.

4«На цьому місці вже невдовзі буде пам’ятник героям АТО, також в центральному парку міста закладуть Алею пам’яті героїв України, – додав Микола Клочко. – Ми ніколи не повинні забувати імена героїв. І хоча ніщо не може компенсувати втрат наших земляків, допомагати родинам загиблих – це наш святий обов’язок. Адже ми сьогодні в неоціненному боргу перед цими людьми».

Архієпископ Сумський і Охтирський УПЦ КП Владика Мефодій освятив місце закладення пам’ятника воїнам АТО.

5Вшанувати земляків прийшло майже все Білопілля. Словами не передати, що відчували в цей день мати загиблого воїна АТО Сергія ГОРДІЄНКА Валентина Іванівна та інші матері й вдови полеглих бійців.  Зі сльозами на очах стояли протягом усього заходу й школярі. Для багатьох із них цей день став не просто живим уроком історії, а й трагедією сучасності. Ця Алея стане ще одною пам’яттю про загиблих.