На Сумщині вшанували подвиг героїв Чорнобиля

Дата: 28.04.2017 Переглядів: 88

26 квітня 2017 року  у сквері біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» у Сумах відбувся мітинг-реквієм.

На мітингу були присутні керівництво області та міста, депутати обласної та міської рад, керівники установ та організацій, представники силових структур, представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в області Любов Шепель, громадськість, ліквідатори аварії та їх сім’ї. Загалом біля пам’ятного знаку зібралося декілька сотень людей.

Духовенство Свято-Воскресенського кафедрального собору відслужило панахиду за загиблими,  присутні виконали Гімн України, вшанували загиблих ліквідаторів аварії хвилиною мовчання та поклали квіти до монументу ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

 

Заходи до 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи продовжилися в обласній філармонії, де відбувся концерт-реквієм органної та камерної музики, яким  вшановували подвиг героїв-ліквідаторів і пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи артисти Сумської обласної філармонії.

Численні присутні  згадували героїв, які ціною власного життя та здоров’я мінімізували наслідки аварії, врятувавши світ від глобальної смертельної загрози. Відвідувачів зустрічав приспущений Державний прапор України на фасаді. Саме в пам’ять жертв катастрофи було оголошено хвилину мовчання, а потім урочисто звучали органні твори та у виконанні камерного оркестру старовинної та сучасної музики твори, ніби говорячи: «Країна сумує про загиблих. Країна шанує своїх героїв».