Одеса увічнює пам’ять героїв

Дата: 07.11.2016 Переглядів: 85

В Одесі, в день професійного свята українських залізничників, на території моторвагонного депо «Одеса-Застава-1» відбулася урочиста церемонія відкриття пам’ятника, на якому викарбовано імена 10 працівників-залізничників, які загинули під час проведення бойових дій у зоні АТО.

pamyatnyk-zaliznychnykamПредставники Сектору у Одеській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції разом із  працівниками та ветеранами регіональної філії «Одеська залізниця», близькими та родичами загиблих, представниками влади, силових структур, духовенства та громадськості вшановували пам’ять земляків.

teplovoz-v-chest-uch-atoПід гудки локомотивів право урочистого відкриття меморіалу було надано родичам полеглих героїв. Після чого присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання, поклали вінки та квіти.

Ім’ям загиблого під час бойових дій на Сході України працівника регіональної філії «Одеська залізниця» Сергія Капелюха було названо тепловоз, який 4 листопада вперше здійснив свій рейс зі станції Краснознам’янка.

В цей же день на центральній алеї санаторію «Одеса» Служби безпеки України відбулося урочисте відкриття пам’ятника українським патріотам, які загинули у районі проведення антитерористичної операції.

san-odesa-3Автор пам’ятника, відомий одеський скульптор Олександр Токарєв, зазначив: «Ми відразу відмовилися від будь-якої військової атрибутики, тут особлива емоція відпочинку… І тому пішли таким символічним шляхом”. Пам’ятник представляє собою гранітний камінь, на якому зображений барельєф у вигляді карти України, з якої вилітають в небо білі голуби,один з яких впав, підбитий ворогом. Цей пам’ятник – є символом світлих душ та чистих сердець молодих хлопців та дівчат, які положили свої голови за те, щоб ми сьогодні могли жити.

Право відкрити пам’ятник було надано матері та дружині загиблих в зоні проведення АТО офіцерів Андрія Галущенка та Геннадія Біліченка.

san-odesa-pamyatnykЗінаїда Галущенко, матір загиблого офіцера, прочитала вірш на честь пам’яті сина і висловила надію, що скоро війна закінчиться, й більше в нас не буде подібних привідів, щоб відкривати такі пам’ятники. “На Сході України вирішується доля нашої країни. Але не тільки там, а в кожному домі, селі, місті. Від всіх нас залежить, буде наша держава вільною, чи вирветься вона з лап імперіалістичних намірів Москви? Я сподіваюся, що над Луганськом і Донецьком буде світити таке ж тепле і спокійне сонце, як сьогодні над Одесою”, – сказала матір героя.

Після процедури освячення пам’ятника присутні поклали квіти та віддали шану загиблим воїнам.