Одеса відзначає День Соборності України

Дата: 23.01.2017 Переглядів: 119

20 січня 2017 року в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Соборності України.

Церемонія розпочалася з вшанування хвилиною мовчання пам’яті полеглих героїв, які загинули під час виконання бойових завдань у зоні проведення антитерористичної операції.

Новопризначений голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов виступив з привітальним словом та вручив 32 особам державні нагороди України за значний особистий внесок у державне будівництво, консолідацію українського суспільства, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, активну громадську діяльність, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм. Серед нагороджених – працівники культури, мистецтва, освіти, військові, громадські діячі, представники Параолімпійської збірної України та ветеранських організацій. Відеорепортаж – на 7 телеканалі.

22 січня, у День Соборності України відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку.

В урочистостях разом з представниками влади та громадськості, силових структур та духовенства, активістами, воїнами АТО, волонтерами взяв участь завідувач Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук.

Продовжилися святкові заходи біля пам’ятника Дюку на Приморському бульварі, де одеські активісти з прапорами від 24 областей України та АР Крим провели флешмоб «За єдину Україну». З початку вони вишикувались у живий ланцюг єдності, а потім сформували символічну фігуру великого сонця, як символу перемоги добра на злом. Сонячне коло складалося з прапорів областей в середині та відповідних сонячних променів навколо, які також складались з багаточисельних прапорів кольорів Державного Прапору України.

У програмі святкувань, також відбувся флешмоб-марафон за участю хорових колективів. Розпочався хоровий форум о 12 годині на Думській площі, а продовжився біля 15 години виступом на площі Толбухіна у Київському районі міста. Його учасники виконали разом Гімн України, пісні про Одесу та “Молитву за Україну”.