Одеса відзначила 50-річний ювілей Військово-історичного музею

Дата: 13.11.2017 Переглядів: 109

В Одесі відбулися урочистості з нагоди відзначення 50-річного ювілею Військово-історичного музею. На зустріч, присвячений цій даті, прибули ветерани Збройних Сил України, військовослужбовці Одеського гарнізону, учасники АТО, члени родин загиблих воїнів, волонтери, громадські активісти, курсанти та військові ліцеїсти.

Урочистий захід розпочався з виконання Державного гімну України та доповіді-екскурсу завідувача музею Наталії Югової про зародження, становлення і сьогодення закладу, та демонстрації відео-фільму, присвяченому ювілейній даті.

Сьогодні колектив військово-історичного музею виконує великий обсяг завдань щодо військово-патріотичного виховання молоді та проведення науково-дослідницької роботи. Наталія Югова, зокрема, відзначила, що протягом 2017 року із залученням ветеранів війни, військовослужбовців місцевого гарнізону та допризовної молоді Одещини на базі музею регулярно проводилися уроки мужності й історії, а також інші важливі заходи національно-патріотичної спрямованості. Окрім того, було відкрито нові експозиції, присвячені військовим частинам та підрозділам, які боронять волю та незалежність країни у російсько-українській війні, героям, які загинули на Сході України. Експозиції представлені історичними фото та відеоматеріалами, а також інсталяціями та експонатами, присвяченими героїзму українських воїнів – захисників Батьківщини.

“Для нас принципово «по гарячих слідах» зібрати інформацію про героїв-військовослужбовців, які загинули, захищаючи свою країну зі зброєю в руках”, — зазначила Наталія Югова.

Завідувач Південного міжрегіонального сектору Микола Сторожук від імені Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції засвідчив повагу та висловив щиру вдячність колективу музею за кропітку, відповідальну та в доброму значенні  «фанатичну» роботу по збереженню героїчного минулого та увічнення пам’яті сьогоднішніх героїв-земляків, та запропонував вшанувати світлу пам’ять хвилиною мовчання всіх загиблих воїнів – українців, які брали участь у війнах та збройних конфліктах.

Наприкінці заходу учасники  АТО  виконували пісні та читали вірші на військово-патріотичну тематику, які присутні із задоволенням прослухали та одностайно схвалили гучними оплесками.