Одещина вшанувала пам’ять Кобзаря

Дата: 12.03.2018 Переглядів: 98

9 березня 2018 року, в 204-ту річницю від дня народження Т.Г. Шевченка, відбулась урочиста церемонія покладання вінків та квітів до пам’ятника Великому Кобзареві в однойменному парку.

В урочистостях взяли участь керівництво обласної державної адміністрації, обласної та міської ради, керівники силових структур, Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, військовослужбовці Одеського гарнізону, ветерани війни, представники громадськості, чисельні шанувальники Тарасового слова та учні шкіл.

Після виконання присутніми Державного Гімну України перед учасниками церемонії урочистим маршем пройшла рота почесної варти, віддавши військові почесті Великому Кобзареві. Вшанування пам’яті творця одесити продовжили читанням його віршів та участю у міжнародному флешмобі.

«Тарас Шевченко – різний, всеохоплюючий. Давайте згадаємо “Гайдамаки”: “Гомоніла Україна, довго гомоніла, довго, довго кров степами текла-червоніла…”. Чи змінилось щось за ті декілька сторіч, відколи ці строки були написані? Шевченко також є великим ліричним поетом. Давайте пам’ятати Шевченка різним, таким, якою є Україна, яку Кобзар уособлює. Давайте будемо старатися, щоб у нас було якомога більше добрих ситуацій, коли ми згадуємо ліричні вірші Тараса Григоровича, а ті строки, що наведені  спочатку, нехай залишаються в історії. Нехай в Україні панує мир!», – наголосив заступник голови Одеської ОДА Сергій Колебошин.

 

Напередодні, за доброю традицією, в Одеській національній науковій бібліотеці відбулись Шевченківські читання, присвячені річниці від дня народження Т.Г. Шевченка та 180-річчю з часу написання поеми «Катерина».

Твори Тараса Григоровича сповнені тонкою, щемливою лірикою і водночас  ̶  силою, нездоланною жагою до свободи і рівності українського народу між всіма іншими народами. Звідти виходять герої, що нині уособлюють собою трагічний шлях, який пройшов наш народ у боротьбі за незалежність.

Дивиться відеорепортаж на 7 телеканалі.