Одещина вшанувала пам’ять загиблого земляка

Дата: 19.04.2018 Переглядів: 183

17 квітня на фасаді будинку Красносільської загальноосвітньої школи Лиманського району Одеської області встановлено та урочисто відкрито меморіальну дошку її колишньому учню, 24-х річному Сергію Клемешеву, який героїчно загинув у російсько-українській війні на сході України.

Захід розпочався із виконання Державного Гімну України та вшанування хвилиною мовчання пам’яті полеглих воїнів, які загинули під час виконання бойових завдань у зоні проведення антитерористичної операції.

Указом Президента України № 42/2018 від 26 лютого 2018 року, “за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку” молодшого сержанта Клемешева Сергія Сергійовича нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Державну нагороду матері загиблого героя Лілії Вікторівні вручив голова Лиманської районної державної адміністрації Василь Приймак.

В урочистій церемонії відкриття меморіальної дошки, окрім рідних та друзів сержанта Клемешева, бойових побратимів, військовослужбовців 28 окремої механізованої бригади, взяли також участь представники органів влади, районного військового комісаріату, громадськості, учні та вчителі школи, мешканці громади.

У своїй промові завідувач Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук зазначив: «Сьогодні ми не лише вшановуємо пам’ять про подвиг українського воїна, ми прагнемо, щоб його приклад героїчного служіння Батьківщині був постійно на очах й у думках молодого покоління. Ми всі повинні пам’ятати, яку надмірно високу ціну платять наші воїни на сході України, щоб ми з вами могли спокійно на одеській мирній землі навчатись, спілкуватись, працювати, виховувати дітей. Будемо гідними нашого героя-земляка».

Спогадами про Сергія, його старанність, працьовитість, повагу до старших, цілеспрямованість, бажання бути потрібним, надійність, патріотизм, поділились з присутніми його класний керівник Штелінська Ніна Яківна та товариші по службі.

Довідково.

Клемешев Сергій Сергійович, молодший сержант, командир відділення – сапер групи інженерного забезпечення 28-ї окремої механізованої бригади. Загинув 1 жовтня 2017 року під час виконання бойового завдання біля села Богданівка під Волновахою Донецької області.