Одещина вшановує учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 16.02.2019 Переглядів: 169

В Одесі відбулись заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану. 

Напередодні пам’ятних дат керівництвом області проведено урочистий прийом ветеранів війни.

На початку заходу присутні виконали Державний Гімн України та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих учасників бойових дій на території інших держав і побратимів, які загинули на сході України,  захищаючи рідну землю.

Завідувач Південного міжрегіонального сектору Державної служби України  у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук, ветеран війни в Афганістані, у своєму виступі наголосив: “Ми були впевнені, що то була остання війна, яка випала на долю нашого покоління, але вже п’ятий рік  Україні доводиться боронити свою незалежність.  Символічно, що в цьому залі присутні воїни, які пройшли Афганістан, а сьогодні відстоюють територіальну цілісність України. Учасники бойових дій на території інших держав займаються волонтерською діяльністю та допомагають фронту. Всім вам щира вдячність та наша підтримка”.

Під час заходу понад 70 ветеранів отримали почесні відзнаки та грамоти від керівництва обласних органів влади. Отримавши нагороду, всі вони відповідали: «Служу Українському народові та афганському братерству».

15 лютого у храмах Одеси відбулись поминальні панахиди за загиблими воїнами, вулицями міста похідним маршем пройшла  військова техніка, ветерани війни та родини загиблих воїнів пішою колоною прийшли до Центрального парку культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка, де  відбулось урочисте покладання вінків та квітів до пам’ятника воїнам-землякам, які загинули в Афганістані.

Разом з ветеранами вшанувати загиблих воїнів прийшли родичі та друзі, представники обласної та міської органів державної влади і місцевого самоврядування, військовослужбовці Одеського гарнізону, члени громадських ветеранських організацій, учасники АТО/ООС.

Наступного дня в Одеському обласному спортивно-стрілецькому клубі пройшли щорічні традиційні змагання у стрільбі з малокаліберної гвинтівки серед учнів навчальних закладів міста, присвяченні пам’яті загиблих воїнів-земляків у афганській війні.

Представник Служби в Одеській області Микола Сторожук висловив вдячність керівництву спортивного клубу, тренерам та персоналу за їх важливу і необхідну роботу у справі популяризації стрілецького спорту серед  молоді, підготовки їх до захисту Батьківщини, пам’ять про загиблих воїнів-земляків. Він також вручив головному судді змагань, ветерану війни в Афганістані Євгену Назаренку, пам’ятну медаль «30 років виведення військ з Афганістану».

За підсумками проведених змагань переможці та призери були нагороджені  кубками та почесними грамотами.