Одещина вшанувала пам’ять Великого Кобзаря

Дата: 11.03.2019 Переглядів: 118

З нагоди 205-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря в Одеській області відбулася низка святкових заходів.

Вранці 9 березня в Одесі відбулась урочиста церемонія покладання вінків та квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку в центральному парку культури та відпочинку. У заході разом з представниками органів влади та громадськості, духовенства та волонтерами, військовослужбовцями гарнізону та ветеранами АТО/ООС, чисельними шанувальниками Тарасового слова та учнями шкіл участь взяв представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Одеській області Микола Сторожук.

У ці дні по всій Одещині проводяться різні тематичні заходи, присвячені життю і творчості Тараса Шевченка.

Зокрема, працівники Лиманської районної державної адміністрації взяли участь у міжнародному флешмобі “Великий Шевченко” #ByShevchenko

За доброю традицією, в Одеській національній науковій бібліотеці відбулись Шевченківські читання, присвячені річниці Великого Кобзаря. У заході взяли участь провідні науковці вишів, митці, літератори та краєзнавці. У рамках читань була презентована різноманітна експозиційна програма: книжкова виставка з фондів бібліотеки, виставка оригінальних графічних творів вітчизняних майстрів «Мистецька шевченкіана», електронна виставка «Світ шанує Кобзаря: пам’ятники Т. Г. Шевченку в Україні та в світі».

З 1 по 12 березня 2019 року у місті проводиться конкурс «Кобзар і сучасність». Конкурсанти змагаються  у трьох номінаціях: «Кращий твір», «Кращий малюнок», «Кращий реферат». Конкурс надає можливість кожному учаснику доторкнутись своїм серцем, розумом, талантом, думками до нетлінних сторінок безсмертної спадщини та життєвої долі Т. Г. Шевченка.

Нехай і сьогодні святе поетове слово об’єднає усіх нас: «І оживе добра слава – слава України»!