Одеська арт-терапія для учасників АТО

Дата: 15.08.2016 Переглядів: 190

12 серпня 2016 року у приміщенні клубу Військово-медичного клінічного  центру Південного регіону (колишній 411-й військовий госпіталь м.Одеса) відбулося відкриття спільної благодійної виставки робіт відомих художників, які включенні до списку Золотих майстрів Одеси, заслужених художників  України, членів Національної Спілки художників України Василя Понікарова та Ольги Котлярової – Прокопенко.

Виставка організована у вигляді культурологічного проекту «Спаси і Збережи». Така назва підібрана не даремно, адже учасники АТО, знаходячись на Сході України, не шкодуючи свого життя спасають та оберігають наші родини, місцевих мешканців від тягот війни, захищають незалежність нашої країни. А тепер справжні митці стараються зробити все, щоб мистецтво врятувало і зберегло захисників.

В рамках відкриття виставки відбувся і майстер клас з живопису для військовослужбовців, які проходять лікування та реабілітацію в медичному закладі. І, звичайно, зображення, яке вибрали для відтворення на майстер-клас, також є дуже символічним та знаковим і називається “Море зливається з небом”. Створюючи картину, кожний учасник передає своє бачення теплого моря, сонячного неба і неповторну одеську атмосферу, яку потім буде згадувати.

фото 042Відомо, що АРТ-терапія прискорює процес лікування. І нехай для кожного із хлопців, ці емоції будуть ще одним впевненим крок до одужання.

На виставці представлені картини, виконанні у складній техніці «мокра акварель» (Василь Понікаров), а також роботи в техніці масляного живопису (Котлярова-Прокопенко). Картини цих художників пройняті позитивною енергію і любов’ю до рідного краю, його неосяжних сонячних просторів. Виставка картин буде експонуватись в клубі закладу до 25 серпня 2016 року.

Також узгоджено домовленість з керівництвом Військово – медичного клінічного  центру, щоб кожну п’ятницю в стінах медичного закладу проводити різні культурно-розважальні програми для захисників України.

Про це повідомляє завідувач Сектору в Одеській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук.

Відео-репортаж: http://7kanal.com.ua/2016/08/v-411-voennom-gospitale-proveli-neobyichnyiy-master-klass-video/