Одеські залізничники вшанували пам’ять колег, загиблих в зоні АТО

Дата: 03.11.2017 Переглядів: 157

2 листопада 2017 року, напередодні професійного свята – Дня залізничника, у регіональній філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» на території моторвагонного депо Одеса-Застава-1 залізничники вшанували пам’ять працівників магістралі, які загинули під час бойових дій на Сході України.

За рік, з моменту відкриття Меморіалу залізничникам, які загинули, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України, Одеська залізниця втратила ще одного працівника. 21-річний Олег Стасій, який працював машиністом насосних установок у Знам’янському будівельно-монтажному управлінні регіональної філії, у 2015 році був мобілізований до Збройних Сил України, а        29 грудня 2016 року він загинув під Волновахою. Відтепер його ім’я увічнено пам’ятним знаком у Меморіальному комплексі. На відкритті пам’ятного знаку були запрошені матір, батько, родичі й товариші.

«Рік тому, відкриваючи цей Меморіал, ми сподівалися, що бойові дії, які забрали життя десятьох наших працівників, не збільшать кількість кам’яних стел на цьому пам’ятному місці. На превеликий жаль, наші очікування не справдились. Пам’ять про залізничників, які захищають нашу країну, залишиться у історії навічно», – висловив скорботу батькам бійців-залізничників директор регіональної філії «Одеська залізниця» В’ячеслав Єрьомін. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих.

У своєму виступі завідувач Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук зазначив, що сьогодні для родини Олега хвилюючий та пам’ятний день, і ми разом з ними сумуємо та одночасно пишаємось героєм-земляком. Також він від імені Державної служби висловив слова щирої вдячності керівництву філії за активну роботу по національно-патріотичному вихованню молоді, чітку громадянську позицію, патріотизм, милосердя та батьківське піклування про родин загиблих воїнів і їх дітей.

Голова Дорожнього комітету профспілки Анатолій Прокопенко зазначив, що відсьогодні електровозу ВЛ80Т №1852 буде присвоєно ім’я Дмитра Кісліченка, помічника машиніста електровозу локомотивного депо Знам’янка, який загинув 9 червня 2016 року поблизу Новоайдара.

Потім учні одеської школи №117 прочитали зворушливі вірші, присвячені болю та втратам війни, скорботі рідних за загиблими. Курсанти Одеського інституту внутрішніх справ виконали патріотичну пісню. Завершився захід покладанням квітів до пам’ятного меморіалу загиблим воїнам.