Оксана Гаврилюк: «Ми будемо підтримувати кожну ініціативу наших ветеранів, не лише письменників»

Дата: 27.05.2019 Переглядів: 54

Підтримувати діяльність ветеранів, їх активність у різних форматах пообіцяла заступниця Міністра у справах ветеранів Оксана Гаврилюк під час панельної дискусії на «Книжковому Арсеналі».

«Ми будемо робити все аби підтримати ініціативи наших ветеранів. Захочуть розвивати творчість, просувати пісні, книги, фільми – ми будемо шукати варіанти підтримки, захочуть розвивати бізнес – ми будемо шукати для них гранти, пільгові умови і таке інше. Ми будемо виконувати запити наших клієнтів-ветеранів, адже ми вважаємо себе клієнтоорієнтованими», –заявила Оксана Гаврилюк.

Автор книг, ветеран Мартін Брест, під час дискусії розповів, що саме його спонукало до написання своїх книжок: «Я почав писати, аби через 10 років не виявилось так, що не було тих подій на Донбасі, не було нас всіх. Почнеться переписування історії. Мені болить, я дуже не хочу, аби це сталось. Тому я почав писати і описав своїх побратимів, аби їх історії лишилися».

Військовий психолог Андрій Козінчук додав своє бачення того, що спонукає ветеранів писати твори, описувати війну.

«Є люди, які виплескують свої емоції, які зашкалюють, яких дуже багато, виплескують через музику, через биття пики, а є такі, хто робить це через написання книжок. І це дуже добре, коли вихід енергії, емоцій відбувається таким мирним шляхом як викладення їх через слова на папір. І ці книги дійсно щирі й від душі», – зауважив Андрій Козінчук.

«Нам не вистачає цінностей, а ось ця література ветеранів – вона якраз про цінності. І держава має підтримувати їх. Те, що зараз відбувається тут, у «Ветеранському наметі» на «Книжковому Арсеналі»: просування ветеранської книги, ця співпраця Мінветеранів  як державного органу влади, Мистецького Арсеналу, як державного підприємства, та ветеранської спільноти – це чудовий приклад того, як має відбуватись така підтримка і взаємодія»,  – наголосив Держсекретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко.

За інформацією сайту Мінветеранів