Організація ветеранів України вшанувала пам’ять співвітчизників, які загинули у Другій світовій війні

Дата: 28.06.2016 Переглядів: 78

22 червня 1941 року на землю України прийшла найжорстокіша і найкривавіша у історії  війна, яка забрала життя майже сімох мільйонів наших співвітчизників.

Покладання квітів до визволителя КиєваОрганізація ветеранів України, яка підтримується Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, розпочала День Скорботи з покладання квітів до Могили Невідомого солдата та пам’ятника легендарному полководцю – визволителю столиці України генералу армії М. Ф. Ватутіну.

Надалі шлях делегації ветеранів пролягав до Умані, де вшанували пам’ять захисників України та видатних черкащан, які зробили вагомий внесок у захист країни та прославили Україну далеко за її межами, в тому числі командуючого одного із фронтів двічі Героя Радянського Союзу І. Д. Черняховського, який став  наймолодшим генералом армії у війську. Саме в ці дні виповнюється 110 років з дня народження  видатного українського військового діяча. Серед героїв, яких народила Черкаська земля, виділяється яскрава постать генерал-лейтенанта К. М. Дерев’янка, який прийняв капітуляцію японців в знак завершення Другої світової війни, і стела на честь якого також встановлена на Алеї Героїв Уманського району.

Пам'ятник загиблим уманчанамСтела генералу Дерев'янко

Хвилиною мовчання ветерани вшанували пам’ять воїнів шостої та дванадцятої армій, які у  липні-серпні 1941 році захищали Уманщину, були оточені ворогом та потрапили у фашистський «котел». Багато з них героїчно загинули, а біля 70-ти тисяч потрапили  у полон і утримувалися у пересильному концентраційному таборі, розташованому у так званій «уманській ямі», яка була утворена на місці глиняного кар’єру місцевого цегляного заводу. Жертви були величезні. Та ціною свого життя наші воїни майже на місяць затримали просування фашистських військ до столиці України.

Стела жертвам Уманської ямиДелегація Організації ветеранів України також відвідала селище Оксаніно – малу батьківщину генерала армії І. Д. Черняховського, поклали квіти до його бюсту, оглянули експозиції музею.

В ході поїздки члени делегації зустрілися з ветеранами міста Умань та Уманського району. Ветерани обмінялися спогадами про Другу світову війну, досвідом роботи з військо-патріотичного виховання молоді, з великою зацікавленістю ознайомилися з досвідом діяльності місцевої влади з соціальної підтримки ветеранів війни.

Члени делегації з ветеранським хором Умані-1