Паломництво воїнів АТО в Меджугор’є (Боснія та Герцоговина) у травні 2016 р.

Дата: 07.06.2016 Переглядів: 331

Одинадцятого травня кордон України з Європейським Союзом перетнув автобус, який прямував до Боснії та Герцоговини. Пасажирами цього рейсу були досить незвичні люди – учасники антитерористичної операції на Сході України. А прямували вони до сучасного паломницького центру Європи містечка під назвою Меджугор’є.

Тут 24 червня 1981 р. було об`явлення Матері Божої шістьом дітям. З того часу це містечко щорічно приймає сотні тисяч паломників з усього світу.

черногория 4Ідея здійснення паломництва воїнами АТО виникла у Всеукраїнського благодійного фонду “За гідність людини” (Геня Самборська) та Валентини Павсюкової (США), які вже багато років організовують подібні тури для лікарів-гінекологів, акушерів та молоді з України. Спонсором виступив меценат із Англії пан Ліам. Метою була духовна реабілітація військових після повернення із зони проведення АТО.

За час перебування в цих святих місцях наші захисники піднялися на гору “Об’явлення”, “Крижевац”, побували на літургіях та месах, пройшлися по визначних місцях Меджугор’я, почули багато цікавих життєвих історій від мешканців спільноти “Ченаколо”, відвідали дитячий будинок “Майчине село”, водоспад “Кравіце” та на завершення туру відпочили на узбережжі Адріатичного моря у Хорватії.

черногория 1Крім організаторів, наших хлопців супроводжували військові капелани римо-католицької церкви отець Роман Стадник, отець Мярян Попеляр та отець Владислав Бісмак. Вони допомагали нам краще зрозуміти сутність віри, відповідали на різноманітні питання духовного характеру, проводили сповіді та причастя.

Загальна атмосфера в містечку була дуже позитивною для нас. Це пов’язане перш за все із святістю місць навколо, які просякнуті любов’ю, миром та добротою. Але не останнє місце посідало й те, що ця країна переживала у 90-х роках такі ж події, які ми переживаємо зараз на Сході нашої країни. Навіть через двадцять років у людей залишилися спогади про ті жахливі події.

Після семи днів, проведених у Меджугор’ї, хлопці з різних куточків України почували себе як одна велика сім’я. Отримали багато позитивних вражень, відпочили душевно, просвітилися духовно та молились за тих, хто сьогодні на передовій зі зброєю в руках стоїть на захисті рідної Батьківщини, за Україну, за спасіння всіх людей, за мир на нашій рідній землі та у всьому світі!

Всього в групі було 40 учасників АТО з різних областей України. Троє закарпатців потрапили до складу групи завдяки активному сприянню фахівців сектору Служби у Закарпатській області.