«Пам’ять про захисників країни буде належним чином збережена!»

Дата: 10.08.2018 Переглядів: 94

09 серпня 2018 року  у м. Сєверодонецьк Луганської області відбувся круглий стіл стосовно впровадження проекту з усної історії для поповнення Національного архівного фонду документами про події на Сході України.

У засіданні взяли участь заступник голови Луганської облдержадміністрації Ольга Лішик,  представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Луганській області Юлія Довженко, посадовці ОДА, науковці, представники громадських організацій, центрів, благодійного фонду.

Заступник голови ОДА  Ольга Лішик повідомила, що для вшанування подвигу та увічнення пам’яті про живих і полеглих воїнів – учасників АТО Державний архів Луганської області розпочав роботу над дослідницьким проектом зі збирання інформації та створення колекції документів особового походження щодо подій на Сході України. Зібрані матеріали згодом стануть базою для дослідження історії України початку ХХІ століття.

Керівником апарату ОДА Іриною Калініною було зазначено, що важливим моментом у реалізації проекту є його практичне використання: документальні матеріали по можливості слід використати у створенні Книги Пам’яті героїв АТО. Важливо, щоб ця книга вийшла саме на території Луганської області. Перед архівом стоїть завдання зібрати максимальну кількість свідчень та документальних матеріалів, що згодом стануть базою для досліджень – інформацією, яка надаватиме нащадкам повну картину подій, які відбувалися на Сході України.

Представники громадських організацій висловили свої побажання та рекомендації щодо його реалізації, зокрема інтерв’ювання осіб, які були свідками або учасниками подій на Сході України та погодилися надати кандидатури.