Пам’яті добровольця

Дата: 24.04.2017 Переглядів: 88

У Житомирі на фасаді школи №7 відкрили меморіальну дошку добровольцю батальйону «Донбас» Сергію Ковєшнікову, який  геройськи загинув під час проведення антитерористичної операції на Сході України.

Він загинув 29 серпня 2014 р в Іловайському котлі. Спершу, як невпізнаний герой, був тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі міста Дніпропетровська. Лише через півроку за результатами ДНК-експертизи тіло 51-річного бійця було упізнане. 17 березня 2015 року Сергія Ковєшнікова перепоховали на Смолянському військовому кладовищі у Житомирі. Меморіальну дошку бійцю встановили на фасаді школи, в якій він навчався.

Історична довідка:  Сергій Іванович Ковєшніков. Дата народження: 29.12.1962 Місце народження: м. Житомир. Нагороди: орден «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Вранці 29 серпня 2014 року, під час виходу «зеленим коридором» з Іловайського котла, автоколона батальйону «Донбас» натрапила на позицію російського танка Т-72 зі складу танкової бригади російських військ. Машина, в якій разом із побратимами знаходився Сергій, отримала пряме попадання. Вижити не вдалося нікому.

“Там, на Сході, гинуть наші найкращі хлопці. Сергій був одним з них. Вдихніть повітря: в ньому немає запаху тротилу, немає запаху пороху, крові. Огляниться поруч із собою: ви бачити цілі будівлі, а ми бачили спалені хати, навіть вщент зруйновані поселення, ми бачили загиблих, ми ховали своїх побратимів”, – зазначив у своїй промові завідувач Центрального міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Валерій Логінов.

“В Житомирський області на даний час на обліку військових частин знаходиться 272 особи, що загинули під час неоголошеної війни. За даними обліку Державної служби в межах Житомирської області 242 вже поховано, а 4 до сих пір знаходяться на генетичній ідентифікації. Ми поховали б і цих Героїв, але батьки та рідні, в своєму горі, не хочуть визнавати факт загибелі та сподіваються на чудо, що вони знаходяться у полоні.  Горе та біль пройшли скрізь кожну родину. Ми маємо більш ніж 800 членів родин загиблих. Це сплачена ціна вашої свободи та вашого майбутнього”, – додав Валерій Логінов.