Переселенці не залишаються поза увагою Києво-Святошинського ЦСПР

Дата: 04.04.2017 Переглядів: 90

Завдяки тісній співпраці з молодіжною громадською організацією «YMCA Боярка», фахівці Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення, який працює у сфері управління Державної служби,  мали можливість 2 квітня 2017 року зустрітися з молодіжними групами Міжнародної організації YMCA з України, Німеччини, Румунії, Білорусі у рамках проекту «Pictures at an Exhibition-Europe 2017».

Основне питання, яке було підняте під час зустрічі, – це робота з вимушено переміщеними особами. Директор центру, Ангеліна Лахтадир, проаналізувала роботу Центру в даному напрямку, зокрема, сказала про перші зустрічі з громадянами цієї категорії, проведення ряду тренінгів, залучення благодійних фондів, громадських об’єднань, проведення заходів для родин переселенців та  роботу з групами підтримки.

Наступним етапом була демонстрація фільму про переселення та адаптацію людей зі сходу країни, презентація фільму ГО «YMCA Боярка» про реальну історію дівчинки з Луганську та  її соціалізацію в новому середовищі.

Після цих фільмів, які викликали співпереживання у всіх присутніх, було проведено інтерактивний захід «Жива бібліотека», який покликаний сприяти розвитку взаєморозуміння між людьми, можливості дізнатися більше про людей, які оточують нас. «Живими книгами» стали люди із числа внутрішньо переміщених осіб. Вони розповіли свої історії, поділилися своїми почуттями, переживаннями, радістю, успіхами.

Безумовно, тих 30 хв., що були відведені  для роботи, було замало. Спілкування затягнулося до 1 години. Було багато запитань, були і сльози, і щира усмішка, і розуміння та підтримка. Така модель надзвичайно зближує людей, мотивує, надихає. Тому учасники заходу з числа внутрішньо переміщених осіб із задоволенням зголосилися на активну співпрацю, і не тільки участь, а й певну допомогу у роботі з такою категорією. Тетяна Кочкова, заступник міського голови, яка завітала на захід, поділилась досвідом співпраці міської влади з громадою, з активістами, з переселенцями та виразила слова вдячності молоді за їх небайдужість і за те, що відвідали Боярку.

Після обідньої перерви вся група направилась на екскурсію по екологічній стежці в лісі, яку відтворили боярські активісти-екологи. Екскурсію провів голова ГО «ВелоБоярка» Дмитро Жигінас. Гості мали можливість попити води з лісового джерела, взяти участь у цікавому квесті, який приготували члени ГО «YMCA Боярка», відпочити на свіжому повітрі біля озера.

Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення вже багато років поспіль співпрацює із «YMCA Боярка», що дає можливість розширити коло друзів центру та спільно робити добрі і корисні справи.