Підготовкою фахівців з психологічної підтримки ветеранів, учасників бойових дій готові безоплатно зайнятись члени проекту СЕТА

Дата: 27.05.2019 Переглядів: 68

Саме про таку перспективу йшлось під час зустрічі заступника Міністра у справах ветеранів Оксани Гаврилюк, головного дослідника програми СЕТА Пола Болтона та членів Експертної ради з питань психосоціальної адаптації при Мінветеранів.

Під час зустрічі Пол Болтон розповів презентував програму підготовки та розповів, що вона реалізується передусім для ветеранів АТО, їхніх сімей, про її тривалість та умови проведення.

А програмний директор програми Квінсі Мур ознайомив присутніх з результатами реалізації програми та розповів про консультантів Програми. «Консультанти програми – це спеціально відібрані і навчені люди. Вони пройшли ретельну і інтенсивну підготовку і навчання, як визначати основні симптоми проблем, пов’язаних з травматичним стресом, а також як оволодіти методиками їх подолання. Більшість консультантів – це люди, які мають досвід надання допомоги переселенцям, ветеранам АТО і їхнім сім’ям», – зазначив Квінсі Мур.

В свою чергу заступник Міністра Оксана Гаврилюк запевнила, що така програма дійсно є цікавою і може отримати повну підтримку і сприяння з боку Мінветеранів. «Одна з наших задач – налагодити систему підготовки тих фахівців-психологів які будуть працювати із ветеранами та членами їхніх родин. В Україні й зараз є люди, які надають такі послуги учасникам бойових дій, зокрема безкоштовно, але вони не завжди мають системний підхід та необхідні навички, тому ми маємо сприяти підготовці та навчанню таких спеціалістів», – наголосила Оксана Гаврилюк.

Пол Болтон запевнив, що оплату за навчання спеціалістів, яких визначить Мінветеранів, візьме на себе проект СЕТА.

Програма СЕТА розроблена в рамках когнітивно-поведінкового підходу групою з прикладних досліджень психічного здоров’я університету Джонса Гопкінса (the JHU Applied Mental Health Research Group (AMHR)) і була успішно реалізована в різних країнах. В Україні проект СЕТА здійснює проектна група Центру психосоціального супроводу НаУКМА за фінансової підтримки фонду жертв тортур USAID’s Victims of Torture Fund.

Про це повідомляє сайт Мінветеранів