Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством у справах ветеранів України та Державною службою у справах ветеранів Грузії

Дата: 13.06.2019 Переглядів: 66

Триває робочий візит Міністра у справах ветеранів Ірини Фріз та першого заступника Григорія Галагана до Грузії. Заходи розпочалися з ознайомлення з роботою Державної служби у справах ветеранів Грузії.

«Цей заклад функціонує як юридична особа публічного права та являється незалежною структурною одиницею», – зазначила Ірина Фріз.

Як повідомив голова Державної служби у справах ветеранів Грузії, бригадний генерал Володимир Імнадзе, державний контроль за Службою здійснюється Урядом Грузії, який здійснює нагляд за фінансово-господарською діяльністю відомства, а також за законністю, доцільністю та ефективністю його діяльності. Слід зазначити, що станом на квітень 2019 року кількість ветеранів та членів їх сімей становить майже 69 тисяч осіб.

Також у рамках зустрічі було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством у справах ветеранів України та Державною службою у справах ветеранів Грузії.

«Ми домовилися співпрацювати у питаннях забезпечення прав та інтересів ветеранів та їх сімей, а також у сфері формування позитивного іміджу ветерана», – повідомила Ірина Фріз. Також йдеться про забезпечення психологічної реабілітації ветеранів, їх соціальної та професійної адаптації, зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці. Крім іншого, документ передбачає сприяння у покращенні доступу ветеранів до інформації про їх права, привілеї, соціальні послуги та можливості.

Для успішного виконання  Меморандуму сторони мають намір проводити регулярні консультації з проєктів у сфері соціального забезпечення ветеранів та їх сімей, організовувати конференції, семінари та навчальні візити, а також проводити інформаційні кампанії з метою популяризації та формування позитивного іміджу ветерана.

Міністр у справах ветеранів України запросила Володимира Імнадзе з візитом до України та на «Міжнародний форум ветеранів та волонтерів», який буде проводитися в Києві в серпні.

У рамках візиту відбулася робоча зустріч  делегації Міністерства у справах ветеранів України  з Першим заступником Міністра оборони Грузії Лелою Чіковані та заступником Міністра оборони Грузії Залом Капанадзе. Під час заходу сторони обмінялися досвідом щодо роботи з ветеранами та їх сім’ями, розглянули питання їх соціального забезпечення, реабілітації та лікування. Окремо зупинилися на перспективних напрямках співпраці на шляху євроатлантичної інтеграції та солідарності зусиль наших держав в цьому контексті.

Також  Ірина Фріз разом із першим заступником Григорієм Галаганом відвідали реабілітаційний центр в м. Церовані.  Заклад функціонує з  2014 року  і, що цікаво, розташований на території колишньої резиденції президента Грузії, яка згодом була передана Міністерству оборони. Керівництво Мінветеранів звернулося до Міноборони Грузії щодо можливості проходження реабілітації українськими ветеранами в цьому реабілітаційному центрі.