Представники Міжнародної організації з міграції завітали до Коростенського центру реабілітації

Дата: 18.07.2018 Переглядів: 117

Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції 12 липня організовано зустріч з працівниками Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ) на базі  Центру соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені,  який належить до сфери управління Служби. Центральний орган виконавчої влади представляла головний спеціаліст відділу соціальної, професійної адаптації та психологічної реабілітації Юлія Мазур.

Під час зустрічі та екскурсії  Центром його директор, Сергій Вигівський, ознайомив гостей з напрямами роботи установи щодо надання соціальної, психологічної, інформаційної, правової, навчально-просвітницької допомоги учасникам АТО, їх сім’ям, внутрішньо переміщеним особам, іншим особам, які потребують соціальної і психологічної допомоги, наявними проблемами та потребами як цільових груп отримувачів послуг, так і Центру.

Представники МОМ цікавилися надбаннями закладу, досвідом реалізації проектів та програм, розроблених фахівцями Центру, участю у всеукраїнських та міжнародних проектах. Ознайомчий візит мав на меті вивчення моделі діяльності центрів соціально-психологічної реабілітації населення з надання соціальної і психологічної допомоги цільовим категоріям отримувачів послуг, у тому числі, багаторічного досвіду  надання комплексної допомоги постраждалому населенню внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Представництво МОМ наразі опрацьовує можливості започаткування проекту, спрямованого на підтримку демобілізованих учасників АТО, який передбачатиме надання їм психосоціальної підтримки, допомогу у розвитку ініціатив у самозайнятості та бізнесу.

Представники Центру та Служби виразили надію на подальшу плідну співпрацю з МОМ у реалізації такого проекту із залученням міжнародних донорів, оскільки їхній досвід і ресурси можуть бути вкрай важливими при розробці та реалізації програм реінтеграції демобілізованих учасників АТО як довготривалого процесу, що відбувається у громадах, на місцевому рівні  і має політичну, соціально-економічну та психологічну складову.

Нагадаємо, що МОМ є міжнародною міжурядовою організацією, метою якої є координація міжнародної міграційної політики з боку держав та міжнародних організацій, створення форуму для обговорення актуальних питань у сфері міграції, а також надання державам технічної та консультативної допомоги задля реалізації конкретних проектів у міграційній сфері. Учасниками МОМ є 157 держав. МОМ забезпечує впорядкування та гуманізацію заходів з регулювання міграції, координує співробітництво країн-членів у цій галузі, надає технічну та гуманітарну допомогу державам і мігрантам, зокрема біженцям та внутрішнім переселенцям.

Зазначимо, що впродовж 6-13 липня представники МОМ з ознайомчими візитами відвідали всі п’ять центрів соціально-психологічної реабілітації населення, що працюють у  сфері управління Служби, відзначили як однакові напрями роботи центрів, так і особливості реалізації конкретних проектів і заходів кожною із установ.