Питання адаптації до мирного життя обговорювались у програмі “Відкрита студія”

Дата: 13.10.2015 Переглядів: 205

Директор департаменту по роботі з ветеранами війни та учасниками АТО Державної служби Ігор Мальцев 12 жовтня взяв участь у програмі “Відкрита студія” на Першому каналі Українського радіо.

Про державні програми соціального захисту і адаптації учасників АТО до мирного життя говорили в студії Ігор Мальцев і професор, доктор психологічних наук Вадим Васютинський. На телефонному зв’язку з гостями в студії був голова Спілки ветеранів АТО Деснянського району Євген Турчак.

Ведучий програми Владислав Обух об означив тему розмови як соціалізація і реінтеграція учасників АТО. Під час бесіди були висвітлені питання державної допомоги у суспільній програмі заходів щодо психологічної реабілітації бійців, які повертаються з війни. Поінформувавши слухачів про програму соціально-психологічної реабілітації, яка реалізується Службою, Ігор Мальцев зауважив, що головне, що “бійці мають бути впевнені, що держава про них піклується. І кожен державний службовець на своєму місці повинен зробити все, щоб задовольнити законні права тих, хто захищав Батьківщину”. Він також наголосив, що допомогу державним органам можуть надавати і вже надають громадські організації ветеранів АТО і волонтерів.

Представник державного органу також зупинився і на деяких проблемних питаннях, зокрема інформування на місцях учасників АТО щодо постановки на облік в територіальних органах соціального захисту для отримання санаторно-курортних путівок, виділення земельних ділянок, оформлення пенсій для бійців добровольчих батальйонів. Він також розказав про програму складного протезування за кордоном і запевнив всіх учасників АТО, що державою виділені кошти для безоплатного протезування.

З іншим гостем студії, доктором психології, ведучий обговорив теж не менш важливі питання особливостей психологічного стану бійців, про психологічні злами, про намагання використати їх для криміналізації суспільства.

Наприкінці програми Ігор Мальцев у прямому ефірі відповів на запитання радіослухачів.
Прослухати можна тут.