Питання комплексної соціально-психологічної допомоги населенню обговорювали на семінарі

Дата: 11.10.2016 Переглядів: 97

6 жовтня у Соціально-психологічному центрі м. Славутич відбувся семінар «Підвищення спроможності центрів соціально-психологічної реабілітації у роботі з учасниками АТО та іншими цільовим групами населення».

img_1661У семінарі взяли участь заступник голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції В’ячеслав Марченко, головний спеціаліст відділу соціальної, професійної адаптації та психологічної реабілітації Служби Юлія Мазур, директори, заступники та фахівці центрів соціально-психологічної реабілітації м. Славутич, м. Боярка, смт Бородянка, смт Іванків та психологи-волонтери.

Представники Служби надали інформацію про основні завдання, перспективи та особливості діяльності центрів щодо надання комплексної соціально-психологічної допомоги цільовим групам отримувачів послуг центрів.

img_1566Під час семінару між учасниками відбувся обмін інформацією та напрацьованим досвідом. Жваве обговорення викликало питання необхідності підготовки загального методичного посібника з питань соціально-психологічної підтримки та допомоги учасникам АТО і членам їх родин.

Другу частину семінару була проведено у формі ділової гри «Шляхи підвищення спроможності центрів соціально-психологічної реабілітації в роботі з учасниками АТО та іншими  цільовими групами населення». Три групи учасників працювали над вирішенням питань:

  1. Шляхи залучення представників цільових груп до заходів у рамках діяльності центрів.
  2. Підвищення значущості центрів на рівні центральних та регіональних органів державної влади, громадських структур.
  3. Покращення кооперації з установами, дотичними до роботи з цільовими групами центрів соціально-психологічної реабілітації.

img_1675У вільній та невимушеній обстановці ділової гри учасникам вдалося згенерувати конкретні ідеї, запропонувати нові цікаві та креативні підходи, які можуть використовуватися фахівцями центрів у роботі з цільовими групами та установами-партнерами.

Загалом семінар проходив неформально, в умовах сприятливого психологічного клімату та колективної творчості, а спілкування стало насиченим та плідним. Наприкінці заходу кожен міг поставити запитання чи поділитися власними враженнями.

Всі учасники визнали роботу семінару корисною та конструктивною, наголосили на важливості подальших подібних зустрічей.