Питання звільнення полонених обговорювали з представниками місії ОБСЄ

Дата: 08.11.2017 Переглядів: 355

7 листопада  2017 р. у Хмельницькому Центрі допомоги учасникам АТО відбулась робоча зустріч з представниками Чернівецького офісу спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Деяном Георгіевським (Dejan Georgievski) та Аленом Рашлічем (Alen Raslic).

У роботі брали участь представники Центру допомоги учасникам АТО, головний спеціаліст Центрального міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Микола Климюк, дружини військовослужбовців, які перебувають у полоні бойовиків на сході України.

Головним питанням робочої зустрічі, як зазначив представник  Центру допомоги учасникам АТО Володимир Шрубковський, було інформування представників СММ ОБСЄ в Україні щодо військовослужбовців ЗС України, які незаконно утримуються бойовиками “ЛНР” та “ДНР”.

Зокрема, учасників було поінформовано про те, що у полоні бойовиків перебувають:

військовослужбовець 8 ОпСпП Іванчук Сергій Олександрович. Потрапив у полон 05.02.17 у м. Луганську. За неофіційною інформацією перебуває в “МГБ” “ЛНР” у м.Луганську. Крім запису допиту, викладеного в мережі інтернет, іншої інформації щодо статусу, умов утримання, стану здоров’я немає. Зв’язок з військовослужбовцем відсутній. Перебуває у списках для обміну.

– військовослужбовець 42-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї мотопіхотної бригади Николюк Микола Володимирович. Потрапив у полон  20.03.2016 у с. Зайцеве Донецької оласті. Перебуває в Макіївській колонії. У листах скаржиться на відсутність медичного забезпечення, вкрай незадовільне харчування та жахливі умови утримання. Перебуває у списках для обміну.

Представники СММ ОБСЄ зазначили, що не наділені повноваженнями щодо розслідувань та прямого впливу на будь-яку зі сторін щодо виконання певних дій. В той же час, зазначену інформацію буде надано у звіті СММ ОБСЄ в Україні.

Дружини військовослужбовців (Вікторія Іванчук та Лариса Николюк) зазначили, що докладають всіх можливих зусиль щодо повернення чоловіків. І будуть вдячні представникам місії за безпосереднє чи опосередковане сприяння звільненню їхніх чоловіків.

Представник Служби Микола Климюк зазначив, що українська влада вживає всіх можливих заходів для звільнення полонених. Проте, не має можливості впливу на непідконтрольних територіях. І будь-яка допомога щодо звільнення полонених буде позитивно оцінена українською стороною.

Наступну зустріч з представниками  СММ ОБСЄ в Україні сплановано на кінець грудня 2017 року.