Результати закордонного протезування українських бійців в Італії розглянуто на круглому столі

Дата: 09.09.2015 Переглядів: 435

Голова Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко 9 вересня 2015 р. взяв участь у круглому столі, присвяченому презентації завершення I етапа складного протезування постраждалих українських бійців в Італії.

Як вже повідомлялося, учасникам антитерористичної операції Олександру Охріменку, Олександру Піддубному, Андрію Шараєнку здійснено протезування верхніх кінцівок виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, ортопедичним центром Corpora S.u.r.l. (Італія). Термін протезування становив 15 календарних днів: з 21 серпня по 04 вересня 2015 року. Протезування за кордоном профінансувала держава. Кожна штучна кінцівка нового покоління коштує 40 тисяч євро.

IMG_8077 (1)Дивіться також відео –  повернення Героїв.

Засідання круглого столу проходило у представницькій залі для конференцій у приміщенні ГУАМ (вул. Софіївська, 2-а).

Відкрила засідання керівник проекту “Життя без меж” Алла Ромашко, яка представила учасників заходу, привітала присутніх в залі учасників АТО з успішним завершенням першого етапу протезування, презентувала програму круглого столу та доповіла присутнім про важливість проведеної спільно з Державною службою та Міністерством соціальної політики роботи зі складного закордонного протезування.

У своєму вступному слові Артур Дерев’янко тепло привітав бійців із завершенням протезування в Італії та поверненням в Україну. Висловив слова вдячності Ромашко А. А., яка є організатором проекту “Життя без меж” за супровід бійців під час протезування в Італії. Він наголосив, що Службою і надалі буде докладатися максимум зусиль, щоб кожний поранений боєць, який потребує протезування, отримав належну державну допомогу та мав змогу всебічно інтегруватись в суспільство.

Він також повідомив, що Урядом ухвалено чергові зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 518 щодо збільшення вдвічі в окремих випадках встановленого розміру грошової допомоги. Це надасть змогу встановлювати найсучасніші багатофункціональні протези, а також збільшити, в разі необхідності, термін реабілітації.

На засіданні також виступили представник МЗС України О. Селін, представник Міністерства соціальної політики О. Тарасова, радник Посольства Італії в Україні пані Мазеріні, голова громадської організації “Волонтерська сотня ”Доброволя” Н. Воронкова, представники протезно-ортопедичних підприємств та інші.

Інна Данченко, член наглядової ради цієї громадської організації, яка безпосередньо здійснювала супровід наших бійців, презентувала присутнім відео та фотоматеріали про весь хід перебування та лікування учасників АТО в Італії. Також на зустрічі було продемонстровано фільм італійського телебачення про конференцію щодо питань протезування і реабілітації українських захисників, яка проходила 1.09.2015 у реабілітаційному центрі Падре Піо Онлюс у містечку Сан Джовані Ротондо, Італія.

IMG_20150831_184236IMG_20150831_203941IMG_20150906_001124 (1)

Представлена наглядна інформація викликала неабияку зацікавленість.

Більше фотографій дивиться на сайті Служби.

На заході були також представники ЗМІ. Зокрема, Голова Служби надав інтерв’ю телеканалу “1+1” щодо реалізації державної програми складного протезування за кордоном, розказав про перспективи розвитку цієї програми та зазначив, що за допомогою нової технології «зможемо протезувати наших бійців в Україні і надавати сервісне обслуговування. Ми і гроші зекономимо, і хлопцям не потрібно буде їхати за кордон, отримувати сервіс за великі гроші», – сказав Артур Дерев’янко.

Фото-0114

Далі самі герої заходу мали можливість детально розповісти присутнім про етапи проходження процесу протезування та реабілітації, свої враження, а також продемонстрували процес керування та освоєні ними практичні навики користування протезами. Керується пристрій за допомогою імпульсів, які виникають при скороченні м’язів руки.

Наприкінці заходу учасники та гості круглого столу провели обговорення, поспілкувались з бійцями, побажали їм нових досягнень і міцного здоров’я.