Роль жінок на фронті, в тилу і в нинішніх умовах

Дата: 23.09.2015 Переглядів: 204

Про це йшлося на черговому, п’ятому семінарі керівників жіночих громадських організацій, комітетів і комісій Всеукраїнської Спілки ветеранів війни, який відбувся у Київському палаці ветеранів 22 вересня цього року.

IMG_2848У засіданні взяли участь 24 делегата від ветеранських організацій України, всього сорок три ветерана. Зокрема, на форумі були делегати зі Львова, Запоріжжя, Диканьки, Полтавської області, Білої Церкви, Київської області, Ахтарки, Сумської області, Харкова, Ужгорода та інших міст і населених пунктів України, керівники жіночих організацій міста Києва, представники різних організацій й державних установ.

В роботі семінару також взяли участь перший заступник Голови ВСВВ Віктор Шамрай, керівники структурних підрозділів ВСВВ, керівництво Палацу ветеранів, представники інших громадських організацій.

Відкрила семінар голова Комітету жінок-фронтовичок та вдов військовослужбовців ВСВВ Світлана Тараненко. Перший заступник Голови ВСВВ Віктор Шамрай коротко розповів про основні напрями роботи Всеукраїнської Спілки ветеранів війни.

IMG_0881Більш докладно тему організації роботи Комітету жінок-фронтовичок та вдов військовослужбовців ВСВВ розкрила у своїй доповіді голова Комітету Світлана Тараненко.

Про досвід роботи жіночих організацій і комісій, миротворчих організацій йшлося у виступах керівника волонтерського дитячо-ветеранського громадського руху миротворців ООН з міста Харкова Поліни Терещенко, керівника миротворчої дитячої організації при одній з Харківських шкіл – заступника директора школи Євгенії Поповї. Їхні виступи викликали неабияку зацікавленість і підтримку всіх учасників семінару.

Важливим результатом обговорення стало прийняте рішення про створення подібних структур в місті Біла Церква, Київської області, про що сказала у своєму виступі керівник жіночої організації членів сімей загиблих в Афганістані, в інших локальних війнах і в антитерористичній операції Олена Гаврилюк. Вона внесла пропозицію про створення при осередках ветеранських організацій інформаційних центрів для членів сімей загиблих в АТО, її підтримали інші учасники семінару, зокрема, Людмила Котляревска з Диканьки.

Крім того, Людмила Іванівна Котляревська внесла пропозицію про створення в містах, інших населених пунках України пам’ятників жінці-фронтовичці, жінці-матері, яка втратила чоловіка чи сина на війні. Ця пропозиція теж знайшла цілковиту підтримку всіх учасників семінару, які висловлювали впевненість, що таку ідею обов’язково підтримає керівництво ВСВВ, яке невідкладно має вийти з клопотанням перед депутатами всіх рівнів, іншими органами регіональної і центральної влади для пошуку коштів на створення таких монументів.

IMG_0878Керівник жіночої організації з міста Ахтирка, Сумської області Тетяна Мірошниченко привезла підготовлену нею і винесла на обговорення учасників семінару змістовну документальну стрічку про різні напрями своєї поточної діяльності, яка викликала велику зацікавленість і щире бажання запозичити все краще з їхнього досвіду і використовувати у своїй роботі.

За підсумками проведеного семінару прийняті слушні рекомендації на покращення поточної діяльності жіночих організацій, використання нових сучасних форм і методів роботи.