Роз’яснення Служби (щодо сюжету на “ТСН. 1+1”)

Дата: 15.07.2015 Переглядів: 329

14 липня у вечірньому випуску програми “ТСН” телеканалу “1+1” було показано сюжет про трьох бійців та волонтерку з ампутованими ногами, яких доправили на реабілітацію до Австрії.

В сюжеті, зокрема, йшла мова про Андрія Казаченка, який був відпротезований в Німеччині компанією “Otto Bock HealthCare GmbH” за державною програмою „Забезпечення протезуванням та ортезуванням виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок”. За цією програмою державою на його протезування виділено 609 тис. гривень.

Анонсуючи цей сюжет, ведуча “ТСН” дала глядачам привід вважати, що держава зовсім не допомагає постраждалим учасникам АТО: “Вони втратили здоров’я, захищаючи Україну. Волонтерам вдалося знайти гроші не лише на протези, а й на реабілітацію”.

Треба сказати, що ті протези, які ставлять закордонні фахівці, достатньо коштовні. Тому на протезування Андрія в Німеччині довелося збирати додаткові кошти. Зокрема, волонтери допомогли зібрати 50 тис. гривень. І за це ми вдячні небайдужим людям. Але це приблизно 6,5 відсотків від необхідної суми. Без допомоги державними коштами (а це більше 80 відсотків суми вартості протезу), можливо, наш герой не отримав такий високофункціональний протез.

Враховуючи те, що валютний курс значно змінився, і суми у 609 тис. грн. вже не вистачає, Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції розробила і cприяла внесенню змін до діючої постанови Уряду щодо збільшення розміру грошової допомоги з 500 до 900 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, де також передбачено оплату витрат на заміну куксоприймача та оплату післягарантійного ремонту протезного виробу. Уряд погодився з пропозицією Служби, і постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 465 затверджено збільшення цієї суми до 1 млн. 96 тис. грн.

З цією інформацією, а також з коментарями і роз’ясненнями можна і необхідно ознайомитись на офіційному веб-сайті Служби www.dsvv.gov.ua, на тематичному банері “Протезування та технічні засоби реабілітації”.

Втім, здається, що журналісти відомих каналів вишукують лише недоліки держави. Між іншим, було б значно краще, якщо такий поважний канал як “1+1” разом з іншими мас-медіа допомагали Службі в питаннях інформування учасників АТО та членів їх сімей щодо поширення важливої інформації, яка спрямована на допомогу захисникам Батьківщини.

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції завжди вдячна засобам масової інформації за правдиве та об’єктивне висвітлення інформації.